Knihy beletria Pre deti a mládež Dobrodružstvo, western

Náš brat Hlavička

od Juraj Raýman z vydavateľstva Vydavateľstvo SLOVART, s.r.o. september, 2020 SK jazyk

Náš brat Hlavička

Autor: Juraj Raýman
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo SLOVART, s.r.o.
Rok vydania: september, 2020
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 125,0x190,0x0,0 mm
Edícia: 10 + detské
ISBN: 978-80-556-4581-0
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Náš brat Hlavička (Juraj Raýman)

Alica má desať rokov a staršieho brata, ktorý sa volá Milan. Keď bola Alica malá, dala mu vlastné meno - Hlavička, podľa ochrannej prilby, s ktorou pre vlastnú bezpečnosť chodí aj do postele. Kvôli bratovým záchvatom neboli Hlavičkovci v paneláku na sídlisku veľmi obľúbení. Preto keď sa rodina presťahuje do osamelého domu na vidieku, rozhodne sa Alica jeho existenciu pred deťmi z nového susedstva zatajiť. Ale darí sa jej to len dovtedy, kým situáciu neskomplikuje záhadné zmiznutie oboch rodičov. Aby ich Alica našla, musí prekonať rozpaky, priznať novým kamarátom pravdu, požiadať ich o pomoc a zapojiť do pátracej akcie aj svojho neobyčajného brata.

Dobrodružný príbeh o inakosti, akceptácii a priateľstve, v ktorom nechýba kriminálna zápletka, cvičené myši, šialený psychiater a náznaky prvej lásky.

Ukážka z knihy:

Edo, Peter a Šimon nie sú skutoční súrodenci. Napriek tomu, ešte počas školského roka, založili TéBéZeteR - Tajné Bratstvo Zlepenej Ruky. Prísahu vernosti potvrdili napľutím do dlaní a pevným stiskom a tým, že si v domčeku na starej čerešni zriadili TéHáeS - Tajný hlavný staň, v ktorom sa zišli hneď v prvý deň prázdnin, aby vyskúšali Edov najnovší zlepšovák -vysielačky, ktoré vlastnoručne vyrobil zo starých autorádií.

„Teraz ja! Ticho! Aj ja chcem niečo povedať,“ pretlačí sa k vysielačke Šimon a slávnostne si odkašle. „Haló! Haló!“

„Vysielačka nie je telefón,“ poučí ho trpezlivo Edo. „Musíš sa ohlásiť a povedať prepínam“

„Tu orol, tu orol! Prepínam!“ opraví sa Šimon.

„Až na to, že orol som ja. Musíte si vymyslieť vlastné vysielačkové mená.“

„Ja budem sokol!“ vyhlási pohotovo Peter.

„To som chcel práve povedať ja!“

4,0 z 5 (1x)

Dana overený používateľ 05. máj 2021
Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy