Knihy beletria Beletria Literárna biografia

Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 252x301x40 mm
Žáner: Slovenská súčasná, Biografie, životopisy, osudy

Viac o knihe Osudy osobností Slovenska (Jozef Leikert)

História Slovenska, malej a pomerne mladej krajiny, je plná výnimočných osobností, ktoré svojimi jedinečnými vynálezmi, objavmi, hudobnými, výtvarnými, literárnymi, divadelnými dielami, športovými či inými výkonmi obohatili a posunuli našu spoločnosť.

Táto výpravná, bohato ilustrovaná publikácia, mapuje zaujímavé životné osudy 200 vybraných velikánov slovenských dejín, ktorých dielo zaujalo už počas ich života, ešte viac rezonuje po rokoch, a nie raz prekročilo hranice Slovenska a Európy.

Autor, prof. PhDr. Jozef Leikert, PhD., sa vracia k biografiám, ktoré vydal už pred desiatimi rokmi. Odvtedy sa však uzatvorilo dielo ďalších vynikajúcich Slovákov, z ktorých viacerým venoval nové strany v tomto diele. Krátkymi esejistickými príbehmi približuje našich jedinečných rodákov takých, akí naozaj boli, bez zbytočného preceňovania či zatracovania. Pútavé rozprávanie dopĺňa množstvo exkluzívnych a málo známych fotografií.

Ukážka z knihy:

Človek je subjektom i objektom dejín, ich tvorcom i stvárňovateľom, ale neraz sa stáva aj obeťou dejín. Tak je to aj s osobnosťami, ktorým sa venujeme v tejto knihe. Zaradili sme do nej dvesto výnimočných ľudí, ktorí sa natrvalo zapísali do histórie našej krajiny a zarezonovali aj vo svete. Prežili zaujímavý, plodný život, zažili sklamania i radosti, ktoré osud každému nadeľuje, ale statočne sa so všetkým vyrovnávali. Môžu nám byť príkladom tvorivosti, pracovitosti a najmä nesmierneho odhodlania niečo dokázať. Krátke eseje o nich sú silnými príbehmi, ktorými nahliadame do minulosti aj pre poznanie súčasnosti. Lebo nič netrvá roky, iba spomienka trvá veky a prináša nám to, čo dávno nie je...

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Osudy osobností Slovenska (Jozef Leikert)