Vyžiadať cenovú ponuku
  Učebnice, slovníky Základné školy Etická výchova a občianska náuka

Hravá občianska náuka 6

od S. Lesňák z vydavateľstva Vydavateľstvo Taktik s.r.o 2020 SK jazyk

• Hravá občianska náuka 6 (S. Lesňák)

Hravá občianska náuka 6

od S. Lesňák z vydavateľstva Vydavateľstvo Taktik s.r.o 2020 SK jazyk

Autor: S. Lesňák
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Taktik s.r.o
Rok vydania: 2020
EAN: 9788081802003
ISBN: 978-80-8180-200-3
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 210x296x4 mm
Ročník: 6. ročník
Predmet: Občianska náuka a etická výchova
Škola: Základné školy
Žáner: Učebnice
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Hravá občianska náuka 6 (S. Lesňák)

Pracovný zošit rozvíja kľúčové témy z oblasti občianskej náuky, určené pre 6. ročník základných škôl. Je vypracovaný v súlade s požiadavkami vzdelávacieho štandardu.

Hravá občianska náuka 6 je založená na aktívnom formovaní občianskej uvedomelosti a konštruktívneho vzťahu šiestakov k sebe samým, k rodine, k spolužiakom a v neposlednom rade k svojej vlasti. Žiaci sa oboznámia s fungovaním rodiny, triedneho kolektívu, obecnej samosprávy či štátnej správy po právnej stránke. Učivo spestrujú informácie o štátnych symboloch, sviatkoch a pamätných dňoch či o známych rodákoch. Súčasťou zošita sú úlohy na aktívnu prácu s citáciami zákonov, štatistikami, no nechýbajú ani praktické úlohy na aktívne zapojenie žiakov do preberanej problematiky (vytvorte prezentačný materiál k propagácii školy, príhovor k cvičnej obhajobe kandidatúry do triednej rady, odprezentujte svoj región...). V súlade s inovovaným ŠVP.

V úvode pracovného zošita sa žiaci dozvedia, ako funguje rodina či manželstvo po právnej stránke. Dozvedia sa, aké sú práva a povinnosti detí a rodičov či aké funkcie by rodina mala spĺňať. V nasledujúcej kapitole sa šiestaci bližšie oboznámia so školským poriadkom, navrhnú niekoľko vlastných práv a povinností a zorganizujú triednu radu spoločne s cvičnou obhajobou kandidatúry. V kapitole Moja vlasť sa zahrajú na turistického sprievodcu pre kamaráta z Kene a pripravia mu prezentáciu svojej rodnej obce. Zistia, ako funguje obecná samospráva a to, kto má v nej akú úlohu, si najlepšie overia pri zorganizovaní vlastného mestského zastupiteľstva. Poznatky z verejnej správy spestria informácie o známych rodákoch, slovenských tradíciách či pamiatkach UNESCO. Záver zošita je venovaný Európskej únii a jej špecifikám. Zaujímavosťou na záver je opakovací kvíz vo forme hry "Človeče, nehnevaj sa".

Vedomosti žiakov v Hravej občianskej náuke 6 dôkladne overia rôznorodé úlohy (pravda-nepravda, slovné prešmyčky a opravovanie chýb v texte, úlohy na nácvik čítania s porozumením, osemsmerovky či doplňovačky), predovšetkým sa však Hravá občianska náuka 6 zameriava na vytvorenie širokého priestoru na sebavyjadrenie a prezentáciu žiakov. V aktivizačných úlohách pre jednotlivcov a pre kolektív žiaci vyjadrujú svoje názory na prečítaný text, vyberajú najvhodnejší model správania v nastolenej situácii, inscenujú krátke modelové hry, diskutujú alebo formulujú vlastné návrhy na riešenie problematiky (vytvorte prezentačné materiály o vašej škole, navrhnite, čo by ste zmenili na svojej škole, zinscenujte mestské zastupiteľstvo...). Z Hravej etiky iste poznáte naše Úlohy na doma, ktoré vyžadujú aktívny prínos žiaka a rozvíjajú diskusiu v domácom prostredí (opýtaj sa rodičov, ako a prečo hlasovali v obecných voľbách, opýtaj sa starých rodičov na obľúbené tradície...).

Obsah:

1. Moja rodina, príbuzní a susedia

2. Moja trieda a moja škola

3. Moja vlasť

4. Opakovanie

Autor: Mgr. Slavomír Lesňák, PhD.

Spev siren

Hravá občianska náuka 6 (S. Lesňák)