Učebnice, slovníky Cudzí jazyk Anglický jazyk Optimise (A2-B2) Optimise B1+

Optimise B1+ Workbook w/k

od A. Cole, A. Bandis, P. Reilly, M. Mann, S. Taylore-Knowles z vydavateľstva Macmillan ELT EN jazyk

Optimise B1+ Workbook w/k

Autor: A. Cole, A. Bandis, P. Reilly, M. Mann, S. Taylore-Knowles
Vydavateľstvo: Macmillan ELT
Jazyk: anglický
Predmet: Anglický jazyk
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 3.7.2024
Kúpou tohto produktu získate 0,73 bodov

Viac o produkte Optimise B1+ Workbook w/k (A. Cole, A. Bandis, P. Reilly, M. Mann, S. Taylore-Knowles)

Optimise is a comprehensive, four-level exam preparation course designed to take students from A2 level right through to B2. Optimise will comprehensively prepare students for all of those exams, and it follows the high standards set by the highly successful Macmillan Laser series. The Optimise series includes the following print components for every level: Student's Book, Workbook, Teacher's Book. The series also has a strong digital element and digital components are: Digital Student's Book, eBook, Student's Resource Centre, Online Workbook, Teacher's Presentation Kit, Teacher's Resource Centre, Test Generator. The Resource Centres will host a variety of worksheets and tests designed to consolidate learning and enhance exam preparation.