Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Partnerské vzťahy, rodičovstvo Rodičovstvo, rodina, tehotenstvo

Toto mali čítať naši rodičia

od Philippa Perry z vydavateľstva Tatran september, 2020 SK jazyk

• Toto mali čítať naši rodičia (Philippa Perry)

Toto mali čítať naši rodičia

od Philippa Perry z vydavateľstva Tatran september, 2020 SK jazyk

Autor: Philippa Perry
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: september, 2020
Rok poslednej dotlače: február, 2021
ISBN: 978-80-222-1112-3
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 130x200 mm
Edícia: Fond na podporu umenia
Žáner: Rodičovstvo, rodina
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 1.7.2024

Viac o knihe Toto mali čítať naši rodičia (Philippa Perry)

Všetci sme boli raz deťmi. A všetci sme si mysleli, že keď vyrastieme, budú z nás tí najlepší a najtolerantnejší rodičia. Ale naozaj sme sa poučili z vlastných skúseností? Táto kniha hovorí o tom, ako si vytvoriť plnohodnotný vzťah so svojím dieťaťom. Poradí, ako toto intímne puto posilniť, a poukáže na neviditeľné hrozby, ktoré ho môžu oslabiť. Autorka, skúsená psychoterapeutka, vysvetlí dôležitú spojitosť medzi našou vlastnou výchovou a našimi rodičovskými schopnosťami. Pretože aj keď si to neuvedomujeme, naučené vzorce správania máme v sebe hlboko zakorenené.

Kniha je skvelým pomocníkom na ceste k lepšej komunikácii a porozumeniu vlastných detí. Pretože láska bez tých správnych slov v rodičovstve občas nestačí.

Ukážka z knihy:

Úvod
Nedávno som pozerala vystúpenie stand-up komika Michaela Melntyra. Hovoril v ňom, že so svojimi deťmi musíme robiť štyri veci: obliecť ich, nakŕmiť, umyť a uložiť do postele. Kým ešte nemal deti, vraj si predstavoval, že byť rodičom bude o pobehovaní po lúke a piknikoch, ale v skutočnosti každý deň čelil neutíchajúcemu boju o dosiahnutie spomínaných štyroch základných činností. Z publika sa ozývali salvy smiechu, keď opisoval, ako deti presviedča, aby si umyli vlasy, obliekli bundu, šli von alebo zjedli zeleninu. Smiali sa rodičia, možno rovnakí ako my, ktorí to tiež zažili. Byť rodičoml býva náročné, miestami nudné, deprimujúce, frustrujúce a vyčerpávajúce, no zároveň v živote nezažijete nič zábavnejšie, veselšie, láskyplnejšie a úžasnejšie.

Keď sa topíte medzi plienkami, detskými chorobami, záchvatmi hnevu (u batoliat či u tínedžerov) alebo keď po celodennej šichte prídete domov k svojej skutočnej práci, ktorá zahŕňa špáranie banánu zo škár na detskej stoličke či ďalší odkaz od riaditeľa, že sa máte zastaviť v škole, môže byť ťažké vnímať rodičovstvo s nadhľadom. Cieľom tejto knihy je poskytnúť vám práve tento nadhľad, pomôcť vám o krok ustúpiť, ujasniť si, na čom záleží a na čom nie a ako môžete svojmu dieťaťu pomôcť stať sa tým, kým môže byť.

Podstatu rodičovstva tvorí vzťah s dieťaťom. Ak by ľudia boli rastlinky, vzťah by bol pôda. Získavame z neho podporu, výživu, pomáha nám rásť - alebo nás brzdí. Ak dieťa nemá vzťah, o ktorý by sa mohlo oprieť, necíti sa bezpečne. Potrebuje ho, aby z neho mohlo čerpať silu -a jedného dňa ju mohlo odovzdať aj svojim deťom.

Ako psychoterapeutka som mala príležitosť rozprávať sa s ľuďmi, ktorí sa trápia s rozličnými aspektmi rodičovstva. Vďaka svojej práci som mohla skúmať, ako vznikajú dysfunkčné vzťahy a ako sa dajú znova napraviť. V tejto knihe sa s vami chcem podeliť o to, čo je v rodičovstve relevantné. Budem hovoriť o tom, ako pracovať s pocitmi - vašimi aj ich -, ako sa naladiť na svoje deti, aby ste im lepšie rozumeli, a ako si s nimi vytvoriť ozajstný vzťah a nezaseknúť sa vo vyčerpávajúcej slučke konfliktu alebo uzavretosti jeden pred druhým.

5,0 z 5 (4x)

marta neoverený používateľ 30. január 2022
Inšpirujúce čítanie, odporúčam všetkým (i budúcim) rodičom
Zuzana R. overený používateľ 26. august 2021
Je vela kniziek o rodicovstve, tato sa okamzite zaradila medzi moje najoblubenejsie. Hovori o tom, ako si s dietatom vytvorit dobry vztah. Da sa aplikovat aj na dospelacke vztahy. Pomaha zreflektovat vlastnu minulost. Zaradila by som ju dokonca medzi psychologicke knihy - ked sa clovek chce naucit nieco o sebe a o vztahoch. Mam pocit, ze by sa nam zilo lahsie, keby si ju kazdy precital.
Katarína F. overený používateľ 19. máj 2021
Krásna mila, jemná rešpektujúca kniha.
Janka K. overený používateľ 27. december 2023
Výhody dyslexie
Spev siren

Toto mali čítať naši rodičia (Philippa Perry)