Vyžiadať cenovú ponuku
  Učebnice, slovníky Základné školy Dejepis Učebnice z dejepisu

Dejepis pre 6. ročník ZŠ a 1. ročník gymnázia s osemročným štúdiom

od B. Krasnovský, M. Tonková, M. Miháliková z vydavateľstva SPN - Mladé letá SK jazyk

• Dejepis pre 6. ročník ZŠ a 1. ročník gymnázia s osemročným štúdiom (B. Krasnovský, M. Tonková, M. Miháliková)

Dejepis pre 6. ročník ZŠ a 1. ročník gymnázia s osemročným štúdiom

Autor: B. Krasnovský, M. Tonková, M. Miháliková
Vydavateľstvo: SPN - Mladé letá
ISBN: 978-80-10-03868-8
Ročník: 6. ročník
Predmet: Dejepis
Škola: Základné školy
Dostupnosť: Júl 2024
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 3.7.2024

Tlač je v príprave, termín tlače vydavateľstvo upresní.

Viac o produkte Dejepis pre 6. ročník ZŠ a 1. ročník gymnázia s osemročným štúdiom (B. Krasnovský, M. Tonková, M. Miháliková)

Učebnica dejepisu je napísaná v súlade s platným iŠVP, jeho obsahovým a výkonovým štandardom. Zodpovedá časovej dotácii pre daný predmet. Skladá sa z dvoch častí. Prvá je venovaná praveku a staroveku, druhá časť je venovaná stredoveku. Učivo má logickú štruktúru. Text vedie žiaka k pochopeniu príčin a dôsledkov historických udalostí, čítaniu a interpretovaniu prameňov, obrázkov, tabuliek a iných prostriedkov používaných v dejepise. Otvára priestor na kultivovanie individuálnych a spoločenských spôsobilostí žiaka, učí vidieť veci a javy vo vzájomných súvislostiach, ponúka argumenty, inšpiruje na tvorivé riešenie otázok. Rozvíja odborné kompetencie žiaka, umožňuje mu orientáciu v čase a priestore. Text vhodne dotvárajú obrázky, otázky a úlohy, slovníček, zaujímavosti, pramene, kľúčové pojmy a miniprojekt. Motivačné texty v úvode každej lekcie pútajú pozornosť a záujem žiaka. Výklad učiva vhodne dopĺňajú časové priamky. Otázky a úlohy na konci učív podporujú aktivitu žiakov. Koncepcia učiva prispieva k humanizácii a rešpektovaniu odlišností medzi ľuďmi.
2,3 z 5 (3x)

Jakub neoverený používateľ 06. december 2023
Pozrite prosim stranu 11-"mlieko, z ktoreho sa vyrabali syry, aj vajcia." Teda z mlieka sa vyrabali vajcia? Hm...
preskoly.sk 11. december 2023