Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Pracovnoprávne spory v Slovenskej republike a vo vybraných krajinách EÚ

od Denisa Nevická z vydavateľstva Wolters Kluwer SR s. r. o. august, 2020 SK jazyk

Pracovnoprávne spory v Slovenskej republike a vo vybraných krajinách EÚ

Autor: Denisa Nevická
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer SR s. r. o.
Rok vydania: august, 2020
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 148,0x210,0x0,0 mm
ISBN: 978-80-571-0257-1
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Pracovnoprávne spory v Slovenskej republike a vo vybraných krajinách EÚ (Denisa Nevická)

Monografia má za cieľ priblížiť právnu úpravu vedenia pracovnoprávnych sporov, a to nielen na Slovensku, ale aj vo vybraných krajinách EÚ, konkrétne vo Švédku a Fínsku. Pracovnoprávne spory ako samostatný druh sporov nemá v Slovenskej republike dlhú tradíciu, práve preto sa monografia venuje právnej úprave vedenia individuálnych pracovnoprávnych sporov v samostatnej kapitole. Následne monografia analyzuje vedenie pracovnoprávnych sporov vo Švédsku a Fínsku, kde existuje samostatný pracovný súd a pracovnoprávne spory sú odčlenené od iných civilných sporov už veľa rokov. Monografia komparuje jednotlivé právne úpravy a prináša úvahy a návrhy na zlepšenie právnej úpravy v Slovenskej republike de lege ferenda.