Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Hledání pravdy v civilním procesu

od Viktor Gazda z vydavateľstva Wolters Kluwer ČR, a.s. august, 2020 CS jazyk

Hledání pravdy v civilním procesu

od Viktor Gazda z vydavateľstva Wolters Kluwer ČR, a.s. august, 2020 CS jazyk

Autor: Viktor Gazda
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer ČR, a.s.
Rok vydania: august, 2020
ISBN: 978-80-7598-670-2
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 139x240x19 mm
Edícia: Právní monografie
Žáner: Právo, sociológia

Viac o knihe Hledání pravdy v civilním procesu (Viktor Gazda)

Monografie Hledání pravdy v civilním procesu je zaměřena na zkoumání možnosti obecného stanovení hodnoty pravdivosti skutkové otázky při aplikaci práva. Zkoumá odraz filosofických koncepcí pravdy v procesu zjišťování skutkového stavu, objasnění povahy ideových cílů skutkových zjištění v podobě principů formální a materiální pravdy a povahu soudcova přesvědčení o pravdivosti skutkových tvrzení a úlohy pravděpodobnosti v tomto přesvědčení.

„Kniha Viktora Gazdy, reprezentujícího nastupující generaci právních teoretiků, nabízí čtenáři zajímavý a důležitý pohled na kategorii pravdy v civilním procesu. Je hodnotnou, přínosnou publikací, přinášející rozsáhlou sumu poznatků uspořádaných v přehledné a promyšlené systematice, nadto i řadu vlastních tezí a závěrů. Kniha je zároveň napsána čtivým, poutavým stylem... Představuje jednak odborný přínos v oborech obecné teorie práva i občanského práva procesního, jednak má všechny předpoklady stát se rovněž zajímavým titulem pro studenty právnických fakult i pro kolegy z právní praxe, zajímající se o teoretické otázky oboru.“
Prof. JUDr. Pavel Holländer, DrSc.

Spev siren

Hledání pravdy v civilním procesu (Viktor Gazda)Dovolání (Viktor Gazda)Praha - Zlaté město (Viktor Gazda)Prague - The Golden City (Viktor Gazda)Mám 2 roky - Zvieratká na farme (Viktor Gazda)Vůně francouzské kuchyně (1. akosť) (Viktor Gazda)