Knihy beletria Beletria Dobrodružné, western

Vydavateľstvo: DOBROVSKÝ s.r.o.
Rok vydania: júl, 2020
ISBN: 978-80-7390-529-3
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Rozmery: 139 x 209 mm
Žáner: Svetová klasika

Viac o knihe O život (Jules Verne)

Román vypráví příběh mladého bohatého Číňana jménem Kin-Fo, který je velice znuděný životem. Když se dozví, že jeho významné investice ve Spojených státech zkrachovaly a že mu hrozí bankrot, rozhodne se spáchat sebevraždu. Odmítá se však sám zabít, protože chce zažít před smrtí alespoň jednou ve svém životě nějaké vzrušení. Uzavře proto životní pojistku na dvě stě tisíc dolarů a domluví se se svým přítelem, starým filozofem Wangem, aby jej zavraždil před vypršením pojistného období.

Náhle však obdrží zprávu, že informace o krachu americké banky, ve které měl uložené své finanční prostředky, byla pouze marketingový trik, a že ve skutečnosti je ještě bohatší než předtím. Okamžitě se chce spojit s Wangem a zrušit jejich dohodu, ten však již zmizel.

Ukážka z knihy:

I. KAPITOLA
Kde postupně odhalíme povahu a národnost aktérů
A přece je třeba přiznat, že život má i dobré stránky!" zavolal jeden ze stolovníků, který žmoulal sladký leknínový kořen, opřený loktem o lenoch svého křesla s mramorovým opěradlem.

"A špatné také!" odpověděl v záchvatu kašle druhý, který se málem udusil ostnem znamenité žraločí ploutve.

"Zkusme si zafilozofovat,” ozval se muž, kterému seděly na nose ohromné brýle s velkými skly zasazenými ve dřevě. „Dnes je člověk v nebezpečí, že se zadusí, a zítra jde všechno stejně hladce, jako mi hladce procházejí hrdlem lahodné douš ky tohoto nektaru! To je skutečný život!"

Tak pravil tento epikurejec povolné mysli a vlil do sebe sklenici výtečného horkého vína, které stálo v kovovém čajníku, z něhož lehounce stoupala pára.

„Co se mne týká " řekl čtvrtý stolovník, "dá se mi nejlepší, když člověk nic nedělá a má prostředky na to, aby nic dělat nemusel!"

„Chyba lávky!” namítl pátý. „Štěstí leží ve studiích a práci. Získat co nejvíce vědomostí je nejlepší cestou ke štěstí..."

Spev siren

O život (Jules Verne)