Knihy beletria Pre deti a mládež Romány, poviedky, príbehy

Jazyk: sk
Rozmery: 165 x 230 mm
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Ako Štefan Drco vyhral kopu hnoja (Branislav Jobus)

Štefan Drco bol nevídaný zjav z malej obce, pred ktorou sa aj vrany otáčali. V kolektíve nebol príliš obľúbený, pretože bol mimoriadne nerozhodný. Na dedinskej zábave vyhral v tombole kopu hnoja. A keďže sa nevedel rozhodnúť, či ju má obísť sprava alebo zľava, sadol si na stoličku a pozoroval, čo sa v tej kope hnoja deje. Zrazu vidí, že nie je sám, čo sa nevie rozhodnúť.

Kohút Fifinbrus sa rozhoduje medzi pýchou a pokorou, pavúk Motaj medzi lakomstvom a štedrosťou, komári Mirnix a Dirnix medzi zradou a vernosťou. Ak chceš vedieť, ako to dopadne, keď sa rozhodnú pre cnosť, čítaj knihu z jednej strany, ak chceš vedieť, čo sa stane, ak zvíťazí neresť, knihu otoč a čítaj z druhej strany.

Ukážka z knihy:

Drco bol nevídaný zjav z malej obce, kde sa aj muchy otáčali, a ani ich tam nebavilo lietať. V kolektíve nebol príliš obľúbený, pretože bol nerozhodný. Ale úplne. Síce robil postranného rozhodcu v poslednej futbalovej dedinskej lige, no len preto, lebo to už nemal kto iný robiť. Ešte aj pískal tak nerozhodne, že niekedy zápas predčasne ukončili, nevedel sa totiž rozhodnúť, či to bol faul, alebo nie.

Žena ho hrešila, aj mama mu sem tam naložila, aby sa už konečne naučil byť ráznejší a rozhodnejší.

Ako Štefan Drco vyhral kopu hnoja (Branislav Jobus)