Vyžiadať cenovú ponuku
  Učebnice, slovníky Základné školy Špeciálne ZŠ

Hudobná výchova pre 4. ročník ŠZŠ

od T. Ružičková, M. Žikavská, O. Dindová z vydavateľstva Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá, s.r.o. SK jazyk

Hudobná výchova pre 4. ročník ŠZŠ

Autor: T. Ružičková, M. Žikavská, O. Dindová
Vydavateľstvo: Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá, s.r.o.
Rok prvého vydania: 1996
ISBN: 978-80-10-03393-5
Ročník: 4. ročník
Predmet: Hudobná výchova
Škola: Základné školy - špeciálne
Naša cena 11,- €

Viac o produkte Hudobná výchova pre 4. ročník ŠZŠ (T. Ružičková, M. Žikavská, O. Dindová)

Učebnica aktívne podporuje rozvíjanie hudobnosti žiakov a poskytuje priestor pre ich kreativitu. Obsah je primeraný schopnostiam danej kategórie žiakov. Hudobný materiál je vhodne vybraný, pestrý, piesne, hudobno-pohybové hry a skladby na počúvanie sú melodické. Žiaci sa oboznamujú s ľudovými piesňami, ale zaradené sú aj umelé piesne a hudobné ukážky skladateľov. Učia sa rozlišovať melódiu a hudobný sprievod, počúvať inštrumentálne a vokálne skladby, rozvíjajú základné rytmické pohyby, rozlišovať pieseň, nástrojovú skladbu, pochod a uspávanku. V učebnici je množstvo rytmických cvičení, návodov na hudobný sprievod piesní na nástrojoch, hry na telo a pohybové rytmické hry. Je spracovaná v súlade so základnými pedagogickými dokumentmi pre špeciálne školy.

Spev siren

Hudobná výchova pre 4. ročník ŠZŠ (T. Ružičková, M. Žikavská, O. Dindová)