Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Stavebné a pozemkové právo

z vydavateľstva Poradca máj, 2020 SK jazyk

z vydavateľstva Poradca máj, 2020 SK jazyk

Vydavateľstvo: Poradca
Rok vydania: máj, 2020
Typ tovaru: brožovaná
Rozmery: 148x210 mm
Podtitul: opatrenia proti koronavírusu
Žáner: Texty zákonov

Viac o knihe Aktualizácia IV/2 2020 - LEX-KORONA - stavebný zákon a súvisiace predpisy,doprava a cestovný ruch

Cieľom zákona je prijatie mimoriadnych opatrení v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivejľudskej choroby Covid-19. Právna úprava sa zameriava na plynutie procesných lehôt ako aj predĺženielehôt ustanovených v jednotlivých zákonoch. Dočasnosť je viazaná na zrušenie mimoriadnej situácie,núdzového stavu alebo výnimočného stavu. V tejto súvislosti je potrebné v maximálnej miereobmedziť osobné kontakty osôb.Zamestnanci stavebných úradov pri vykonávaní spoločných prerokovaní vecí, miestnych ohliadoka štátnych stavebných dohľadov na stavbách, pri nahliadaní účastníkov konania do podkladovrozhodnutí a pod., vykonávajú tieto úkony osobne a vystavujú sa vysokému riziku nákazy a prenosuvírusu, preto sa navrhuje vykonávať ich len v nevyhnutnom rozsahu.Stavebný úrad môže predĺžiť lehotu na vykonanie úkonu a vydanie rozhodnutia vzhľadom naskutočnosť, že vo veci z uvedených objektívnych dôvodov nie je možné rozhodnúť v zákonnej lehote.Stavebný úrad je povinný o predĺžení lehoty s uvedením dôvodu upovedomiť všetkých účastníkovkonania.Nemožnosť obstarať stavebný materiál, vykonávať stavebné práce na stavbe či nedostupnosťpracovných síl spôsobujú výrazné omeškanie s plnením termínov realizácie začatých stavebnýchprojektov a postihujú drobných živnostníkov ako aj veľké stavebné spoločnosti. Žiadateliao poskytnutie príspevku, ktorí si podali žiadosť na základe výzvy na predkladanie žiadostí vyhlásenejv roku 2019 a majú v súčasnosti prerušené konanie, aby zrealizovali zateplenie svojho rodinnéhodomu, tak z objektívnych príčin nemôžu pokračovať v stavebných prácach. Všetkým dotknutýmžiadateľom sa termín na predloženie chýbajúcich príloh žiadostí predlžuje do 31. júna 2021.V prípade žiadateľov, ktorým bola priznaná podpora na obstaranie nájomných bytov podľa § 10 ods.17 zákona v roku 2018, resp. 2019, sa posúva povinnosť predložiť následnú kúpnu zmluvu o jeden roka teda títo žiadatelia budú mať povinnosť uzatvoriť následnú kúpnu zmluvu do konca augusta 2021,resp. konca augusta 2022.Vyvlastňovacie orgány, ktoré vykonávali ústne pojednávania len v nevyhnutnom rozsahua v odôvodnených prípadoch predĺžili lehotu na vykonanie úkonov a následné vydanie rozhodnutia;v prípadoch, kedy vyvlastňovacie orgány môžu vykonať úkony vo vyvlastňovacom konaní na základepredloženého návrhu na vyvlastnenie, sú povinné tieto vykonať bezodkladne.Platnosť preukazu inštruktora autoškoly je v súčasnej dobe 5 ročná. Do 23.5.2020, musia všetciskúšobní komisári absolvovať kurz a vykonať skúšku. V opačnom prípade nebudú môcť vykonávaťskúšky inštruktorov. Ak sa toto nové ustanovenie nebude uplatňovať skúšky inštruktorov sa budúvykonávať podľa doterajšej praxe, ktorá nebola doposiaľ legislatívne upravená.

Svetlo v plameni
VIna, ktoru nesies

Aktualizácia IV/2 2020 - LEX-KORONA - stavebný zákon a súvisiace predpisy,doprava a cestovný ruchMototechna Tuzemské aj dovážané osobné vozidlá na plagátoch a v prospektochHrdinové formule 1 - Clark, Fittipaldi, Mansell