Knihy beletria Beletria Romantika

Žena z horného poschodia

od Claire Messud z vydavateľstva Inaque.sk 2020 SK jazyk

• Žena z horného poschodia (Claire Messud)

Žena z horného poschodia

od Claire Messud z vydavateľstva Inaque.sk 2020 SK jazyk

Autor: Claire Messud
Vydavateľstvo: Inaque.sk
Rok vydania: 2020
EAN: 9788082070692
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 135x207 mm
Žáner: Romány
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 3.9.2024
Túto knihu si môžete zakúpiť aj s 40 % cenovým zvýhodnením. Kniha má drobné nedostatky: narazený roh. Cena zvýhodnenej knihy je 9,59 € a presnejšie informácie vrátane obrázkov tejto konkrétnej knihy sa dozviete tu.

Viac o knihe Žena z horného poschodia (Claire Messud)

Spoveď ženy, ktorú prebudila, premenila a napokon opustila túžba po úplne inom svete, ako bol ten jej. Nástojčivý, intímny a prenikavo emocionálny tón tohto rozprávania vás tiež premení a prebudí a nikdy vás neopustí.

Nora Eldridgeová je spoľahlivá, hoci nenápadná priateľka a susedka, zakaždým v pozadí a na okraji úspechov iných ľudí. Príchod rodiny Shahidovcov fešáka Skandara, libanonského intelektuála, elegantnej Sireny, talianskej umelkyne, a ich syna Rezu ju však vtiahne do komplikovaného a fascinujúceho nového prostredia. Hľadá šťastie a aj ho nachádza, ale najskôr musí prekročiť svoj tieň. Potom však zasiahnu Sirenine bezohľadné ambície a nasleduje ničivá zrada.

Ukážka z knihy:

Ako veľmi sa hnevám? Radšej nechcite vedieť. To radšej nechce vedieť nikto.

Som dobré dievča, slušné dievča, jednotkárka, slušáčka, dobrá dcéra, dobrá pracovníčka, nikdy som neukradla žiadnej frajera a nikdy som nepodrazila kamarátku, znášam vrtochy rodičov aj vrtochy svojho brata a vlastne už vôbec nie som dievča, mám vyše štyridsať, kurvafix, v práci sa mi darí, viem to s deckami a držala som matku za ruku, keď zomierala, v tej chvíli aj štyri roky umierania predtým, a s otcom každý deň telefonujem - každý boží deň, bacha na to, a aké počasie máte tam na vašom brehu rieky, lebo tu je dosť sivo a vlastne aj trochu vlhko, nie? Mala som naplánované, že na mojom náhrobku bude napísané „Veľká umelkyňa“, ale keby som zomrela hneď, stálo by tam skôr „taká dobrá učiteľka/ dcéra/priateľka“; a pritom najradšej by som celému svetu vykričala a na svojom náhrobku mala niečo iné: jebem na vás.

Nemajú tento pocit všetky ženy? Jediný rozdiel spočíva v tom, nakoľko vieme, že to cítime, nakoľko si uvedomujeme vlastnú zúrivosť. Všetky sme fúrie, okrem tých, ktoré sú na to príliš sprosté, a ja sa momentálne obávam, že im od kolísky vymývame mozgy, a napokon aj tie, ktoré sú bystré, skončia ako príliš sprosté. Čo tým chcem povedať? Chcem tým povedať, že druháčky na Appletonovej základnej, občas dokonca už aj prváčky, a kým prídu do mojej triedy, do tretieho ročníka, sú beznádejne stratené - samá Lady Gaga a Katy Perry a francúzska manikúra a zlaté outfity a normálne im záleží na tom, ako vyzerá ich účes! V tretej triede. Viac ich zaujímajú účesy alebo topánky ako galaxie, húsenice alebo hieroglyfy.

5,0 z 5 (1x)

Lila overený používateľ 20. júl 2020
Odvaha k ľudskosti
VIna, ktoru nesies