Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

z vydavateľstva Poradca apríl, 2020 SK jazyk

z vydavateľstva Poradca apríl, 2020 SK jazyk

Vydavateľstvo: Poradca
Rok vydania: apríl, 2020
Typ tovaru: brožovaná
Rozmery: 148x210 mm
Podtitul: opatrenia proti koronavírusu
Žáner: Účtovníctvo

Viac o knihe Aktualizácia V/2 2020 - LEX-KORONA -štátna a verejná služba, civilná ochrana,súkromná bezpečnosť

Opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia Covid-19 upravujú umožňujú počas krízovej situáciealternatívne spôsoby rokovania obecného (mestského) zastupiteľstva a zastupiteľstva samosprávnehokraja a prerušiť plynutie niektorých lehôt, v oblasti živnostenského podnikania skrátiť minimálnulehotu na pozastavenie živnosti, predĺžiť platnosť niektorých dokladov vydávaných v pôsobnostiministerstva vnútra, konkrétne občianskych preukazov, vodičských preukazov, zbrojných preukazov,preukazov a licencií na úseku bezpečnostných služieb, osvedčení o odbornej spôsobilosti na úsekupožiarnej ochrany, odložiť plnenie niektorých povinností na úseku evidencie vozidiel a tiež odložiťplynutie niektorých lehôt súvisiacich s výkonom štátnej správy v pôsobnosti ministerstva vnútra.Zákon o pobyte cudzincov sa upravuje tak, aby cudzinci, ktorí nemôžu z dôvodu krízovej situácievycestovať a uplynie im pobyt na území SR, boli chránení pred dôsledkami, ktoré by inak ichneoprávnený pobyt vyvolal. Zvyšuje sa pokuta v blokovom konaní za priestupky na úseku civilnejochrany v čase mimoriadnej situácie na 1000 eur a umožňuje sa, aby niektoré z týchto priestupkovmohli v blokovom konaní ukladať aj orgány Policajného zboru a obecné (mestské) polície.Osobám s odbornou spôsobilosťou na úseku požiarnej ochrany, ktorým sa skončí platnosť osvedčeniao odbornej spôsobilosti počas krízovej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19, nezanikneodborná spôsobilosť, a to až do štyroch mesiacov od odvolania krízovej situácie.Počas krízovej situácie sa príslušníkovi poskytne platené služobné voľno od prvého dňa potrebyosobnej a celodennej starostlivosti o dieťa až do opätovného otvorenia predškolských a školskýchzariadení, resp. do dňa ukončenia nariadenej karantény dieťaťa alebo osoby, ktorá sa inak o takéhodieťa stará. Zvyšuje vek dieťaťa pre účely poskytovania uvedeného plateného služobného voľna v časekrízovej situácie do dovŕšenia jedenásteho roku veku.Pri uplynutí platnosti zbrojného preukazu počas krízovej situácie sa postupne predĺži jeho platnosťv závislosti od okamihu, kedy jeho platnosť zanikla. Do doby platnosti týchto dokladov sa tak nebudepočítať obdobie trvania krízovej situácie.Predĺžuje sa platnosť dokladov o zdravotnej a psychickej spôsobilosti, ako aj vodičských preukazov,a to až do obdobia po odvolaní krízovej situácie...

Oflajner
Spev siren