Knihy beletria Média Audiokniha na CD

Dcera loupežníka - CD (audiokniha)

od Astrid Lindgrenová z vydavateľstva Supraphon Music a.s september, 2016 CS jazyk

Dcera loupežníka - CD (audiokniha)

Autor: Astrid Lindgrenová
Vydavateľstvo: Supraphon Music a.s
Rok vydania: september, 2016
Typ tovaru: CD
Rozmery: 125x138x5 mm
Žáner: Hovorené slovo pre deti
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 3.7.2024

Viac o produkte Dcera loupežníka - CD (audiokniha) (Astrid Lindgrenová)

Starý hrad na strmém kopci, obklopený kouzelným lesem, obývá rod loupežníků, vedený Mattisem a jeho ženou Lovisou. Jedné dramatické noci se Mattisovi a Lovise narodí dcerka Ronja. A právě tuto noc udeří do hradu blesk a rozetne hrad průrvou na dvě poloviny. Do druhé oddělené poloviny hradu se nastěhuje jiný rod loupežníků, vedený Borkem, který má s ženou Undisou syna Birka. Oba loupežnické rody se hluboce nenávidí. Birk a Ronja se však spřátelí a rozhodnou se změnit život všech ve vlídnou spolupráci. Tajemný les obývají pohádkové bytosti: skřítkové, šedivíci a čumbrci i divoké větrnice. Do tohoto kouzelného lesa se obě děti vydají bydlet samostatně v Medvědí jeskyni. S pomocí loupežníka Pleška, ale i pohádkových bytostí se nakonec dětem jejich přání vyplní. Spolu s Pipi Dlouhou punčochou patří Ronja, dcera loupežníka k nejoblíbenějším dětským knihám proslulé švédské autorky Astrid Lindgrenové. Pro Český rozhlas nastudoval dramatizaci této pohádky v roce 1989 režisér Karel Weinlich s Rudolfem Hrušínským v roli vypravěče. Role Ronji a Birka svěřil dětským interpretům Ireně Jeřábkové a Tomáši Longovi. Mistrovsky zvládnutou atmosféru pohádkového světa divokých větrnic, čumbrků a šedivíků i nevázaného života loupežníků umocňuje dramatická hudba a klidný rozjímavý vypravěčský tón Rudolfa Hrušínského.

Dětští hrdinové Birk a Ronja vítězí nad nepřátelstvím dvou loupežnických rodů v pohádkovém lese, obývaném skřítky, šedivíky, čumbrky a větrnicemi.

Dcera loupežníka - CD (audiokniha) (Astrid Lindgrenová)