Knihy beletria Pre deti a mládež Romány, poviedky, príbehy

Cvakofuč a úlet do krajiny protinožcov

od Iveta Kesnerová z vydavateľstva Ikar, a.s. február, 2020 SK jazyk

• Cvakofuč a úlet do krajiny protinožcov (Iveta Kesnerová)

Cvakofuč a úlet do krajiny protinožcov

od Iveta Kesnerová z vydavateľstva Ikar, a.s. február, 2020 SK jazyk

Autor: Iveta Kesnerová
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: február, 2020
ISBN: 978-80-551-7405-1
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 125x200x15 mm
Edícia: Stonožka
Žáner: YOLi, young adult, new adult, Beletria (do 10 rokov)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Cvakofuč a úlet do krajiny protinožcov (Iveta Kesnerová)

Predstavujete si niekedy, že máte zázračnú mašinku, ktorá vás ihneď premiestni na nevídané miesta? Verte či neverte, Filip so Šimonom takú mašinku majú! Volajú ju cvakofuč a je súčasťou fantastického dedičstva, ktoré Filipovi zanechal na povale jeho dedo – vychýrený vynálezca.

Že kto sú Filip a Šimon? Dvaja chlapci, ktorí chodia do školy v úplne obyčajnej slovenskej dedine. Filip je blázon do vynálezov a zároveň školský rebel. Šimon je telom i dušou botanik a zároveň školský čudák.

Lenže vynálezy Filipovho deda nedajú spávať všakovakým darebákom, a tak si chlapci pri potulkách po svete musia dávať pozor nielen na krvilačné krokodíly v Národnom parku Kakadu, ale aj na niečo oveľa horšie... ľudskú chamtivosť.

Ilustrovala Tatiana Karpová.

Ukážka z knihy:

Ten deň vyzeral úplne obyčajne. Slnko svietilo celkom obyčajnej fúkal obyčajný mierny vietor a kto by sa započúval do vtáčieho štebotu, nezačul by na ňom nič zvláštne. Alebo by ho nepočul vô-bec, pretože letné soboty v dedinke Bretava patrili hukotu kosačiek a hrčaniu motorových píl, ktoré sa, inak opustené v kútoch garáží a stodôl, po tieto dni predvádzali a súťažili o prvé miesto v prevrčaní.

Keby niekto Bretavu prešiel celú, tak by z toho zaspal, ako boli všetky domy nudné. Všade predzáhradka a dvor. V niektorých mačka, v iných pes. I keby náhodou nezaspal, tak na jej konci by už určite poriadne zívol.

Ale nie v ten deň.

Pretože v ten deň by sa pri jednom dome rýchlo prebral. To, čo by tam zbadal, totiž určite ešte nikdy nikde nevidel.

Miestni boli zvyknutí, že stavba s číslom 436 sa z času na čas otriasala v základoch, a vedeli, o čo ide. Problém nastal, až keď svoju zvedavosť neudržal na uzde niekto cudzí a drzo preliezol plot, aby nazrel cez okno. V taltychto prípadoch odchádzal nielen so skrátenými nohavicami, o ktoré sa postaral dvorný krajčír Brok, ale i s ovisnutou sánkou, ktorú potom celý týždeň nezaklapol.

A jedným z takých dní, keď sa zdalo, že to bretavské obydlie postihlo zemetrasenie, bola práve spomínaná sobota. Pani domu, vášnivá kuchárka, si totiž pozvala na návštevu svoje dve dlhoročné kamarátlty a o tie sa bolo treba náležité postarať.

4,0 z 5 (1x)

Val overený používateľ 14. jún 2021
Knižka je určená vekovej kategórii 9+, tu si však nie som celkom istá,či by deväťročné deti zvládli podobné výlety\úlety(a možno "naše"deti podceňujem). Ja by som im dala minimálne dva až tri roky k dobru, aj kvôli spomenutým pubertálnym vyrážkam na tvári hlavného hrdinu. Myslím, že 9 ročné deti veľmi vyrážky ešte netrápia. Príbeh je rozdelený do osemnástich zaujímavých kapitol,kde sa na začiatku zoznámime s hlavným hrdinom menom Filip Zámka, ktorého starý otec bol vynálezca, samozrejme vnuk bol zasvätený do všetkých "výrobkov" a sám nejeden zhotovil. Postupne sa skamaráti s novým žiakom Šimonom, nudným knihomoľom, ktorý zbožňuje rastlinky rovnako,ako jeho rodičia. Krátko po zoznámení pozve Filip Šimona,aby mu predviedol svoje vynálezy a čoskoro na to sa začnú diať veci! Príbeh je dobrodružný, pretože chalpci precestujú pomocou Cvakufuča nejedno miesto na Zemi. Stačí zadať súradnice a jedným cvaknutím sa môže začať objavovať napríklad národný park v Austrálii. Sú vystavení nebezpečenstvu nielen v podobe divých zvierat, jazykovou bariérou, či toho, že sú bez financií. Dobrodružstvo chlapcov sa zmení priam na boj o holý život. Tu už príbeh naberá riadne akčné grády! Chlapci sa musia vedieť vynájsť v ťažkých chvíľach a či sa im to podarí sa dozviete v knihe. Dobrodružstvá Filipa a Šimona sú doplnené peknými čiernobielymi ilustráciami, ktorými knihu osviežila ilustrátorka Tatiana Karpová. Pre chlapcov veľké odporúčanie a pre dievčatká v prípade, že majú "divokosť" v srdci, tiež.
Oflajner
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Cvakofuč a úlet do krajiny protinožcov (Iveta Kesnerová)