Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Obchodné právo

Zvláštní způsoby uzavírání smluv

od Václav Pilík; Dalibor Nový; Petr Dobiáš; Martina Kostková; Rostislav Kolář z vydavateľstva Wolters Kluwer ČR, a.s. február, 2020 CS jazyk

Zvláštní způsoby uzavírání smluv

Autor: Václav Pilík; Dalibor Nový; Petr Dobiáš; Martina Kostková; Rostislav Kolář
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer ČR, a.s.
Rok vydania: február, 2020
ISBN: 978-80-7598-530-9
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 151,0x214,0x15,0 mm
Edícia: Právo prakticky
Žáner: Právo, sociológia
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Zvláštní způsoby uzavírání smluv (Václav Pilík; Dalibor Nový; Petr Dobiáš; Martina Kostková; Rostislav Kolář)

Publikace s názvem Zvláštní způsoby uzavírání smluv. Jednostranné sliby přináší systematické zpracování dvou specifických oblastí závazkového práva, jejichž souvislost je užší, než se z prvního pohledu zdá.

První část se věnuje zvláštním způsobům uzavírání smluv nejen v rozsahu dražby, veřejné soutěže a veřejné nabídky, ale i zvláštních modalit kontraktace stanovených na jiných místech občanského zákoníku nebo ujednaných stranami. Druhá část podává (v naší literatuře dosud chybějící) výklad o jednostranných slibech, a to od „obecného“ slibu, přes veřejný příslib a slib odškodnění, po slib daru a příslib zaměstnání.

Text autoři doplnil o přílohy, v nichž nabízejí vzory vybraných právních jednání a editovanou klíčovou judikaturu.