Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Psychológia, komunikácia

Vydavateľstvo: Eastone s.r.o.
Rok vydania: február, 2020
Rok poslednej dotlače: jún, 2024
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 145,0x207,0x0,0 mm
Žáner: Psychológia
ISBN: 978-80-8109-386-9
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Nezačalo to vami (Mark Wolynn)

Presvedčivé dôkazy o tom, že korene našich duševných problémov nemusia spočívať v našom súčasnom živote či v nevyváženej hladine chemických látok v mozgu. Príčinou môžu byť životné zážitky našich rodičov, starých rodičov, dokonca aj prarodičov. Najnovšie seriózne vedecké výskumy potvrdzujú, že traumatické zážitky sa môžu odovzdávať ďalším generáciám.

Spomienky a pocity príbuzného, ktorý zažil pôvodnú traumu, v nás môžu prežívať naďalej aj v prípade, že tento človek zomrel alebo sana jeho príbeh zabudlo, či ho rodina zamietla pod koberec. Toto emocionálne dedičstvo je často skryté, predsa však vplýva na prejavynašich génov a na to, ako sa o sebe vyjadrujeme. Na naše emocionálnea fyzické zdravie má oveľa väčší vplyv, ako sa doteraz predpokladalo.

Kniha ponúka cvičenia a nástroje na odhalenie strachu a úzkosti, ktoré sa prejavujú v našom spôsobe vyjadrovania, správaní a fyzických symptómoch. Obsahuje techniky na vytvorenie genogramu alebo emocionálneho rodostromu, ktoré vám umožnia vytvoriť mapu rodinných zážitkov niekoľkých predchádzajúcich generácií.

Ukážka z knihy:

ÚVOD

Tajný jazyk strachu

V temných časoch oči začínajú vidieť... -Theodore Roethke, „In a DarkTime“

Táto kniha je výsledkom pátrania, ktoré ma viedlo okolo sveta späť domov k mojim koreňom a k profesionálnej kariére, akú by som si na začiatku cesty nevedel ani predstaviť. Viac než dvadsať rokov som pracoval s ľuďmi, ktorí trpeli depresiami, úzkosťami, chronickými chorobami, fóbiami, utkvelými predstavami, posttraumatickou stresovou poruchou a inými ťažkosťami. Mnohí za mnou prichádzali znechutení a skľúčení po tom, čo sa im ani po rokoch psychoterapií, liekov a iných zásahov nepodarilo objaviť zdroj symptómov a zmierniť svoje utrpenie.

Z vlastných skúseností, výskumov a klinickej praxe som zistil, že odpoveď nemusí spočívať ani tak v našom vlastnom príbehu, ako skôr v príbehu našich rodičov, starých rodičov alebo dokonca prastarých rodičov.

Najnovšie vedecké výskumy, ktoré v súčasnosti získavajú pozornosť médií, navyše vravia, že trauma môže prechádzať z jednej generácie na druhú. Toto „dedičstvo" sa nazýva zdedená rodinná trauma a dôkazy naznačujú, že ide o veľmi reálny fenomén. Bolesť sa vždy nemusí vytratiť sama od seba alebo sa časom zmierniť.

Nezačalo to vami (Mark Wolynn)