Knihy beletria Beletria Klasická literatúra

Na západe nič nové

od Remarque Erich Maria z vydavateľstva Slovenský spisovateľ a.s. október, 2021 SK jazyk

Na západe nič nové

Autor: Remarque Erich Maria
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ a.s.
Rok vydania: október, 2021
EAN: 9788022021852
ISBN: 978-80-220-2185-2
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 136x206x22 mm
Žáner: Svetová klasika
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024

Viac o knihe Na západe nič nové (Remarque Erich Maria)

Erich Maria Remarque (vlastným menom Erich Paul Remark) sa narodil v roku 1898 v Osnabrücku ako syn kníhkupca. Z učiteľského seminára musel odísť na vojnu, po jej skončení bol obchodníkom a novinárom a od roku 1929 žil v zahraničí. V roku 1931 sa usadil vo švajčiarskom meste Ascona, po nútenom odchode z krajiny o dva roky neskôr sa presťahoval do New Yorku, kde získal americké občianstvo. Zomrel v roku 1970 v Locarne. K jeho ďalším slávnym dielam patria romány Traja kamaráti a Nebo nepozná obľúbencov.

Vojnový román Na západe nič nové, ktorý vyšiel v roku 1929, preslávil autora takpovediac za noc. V priebehu osemnástich mesiacov bol preložený do 25 jazykov a vyšiel v celkovom náklade 3,5 milióna výtlačkov. Jeho filmové spracovanie vyvolalo skutočný škandál: verejnosť bola šokovaná pravdivým, realistickým zobrazením vojny, ktorá zničila celú vtedajšiu mladú generáciu, pretože neodvratne predurčovala osudy – aj osud devätnásťročného Paula Bäumera a jeho šiestich spolužiakov, ktorí nasadzovali svoje životy v nezmyselných bojoch netušiac, že z hrozného vojnového besnenia pre nich už niet návratu.

Prekladateľ: Milan Žuffa