Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Poradce 2 Inspekce práce

z vydavateľstva Poradce s.r.o. november, 2019 CS jazyk

Poradce 2 Inspekce práce

z vydavateľstva Poradce s.r.o. november, 2019 CS jazyk

Vydavateľstvo: Poradce s.r.o.
Rok vydania: november, 2019
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 148,0x210,0x10,0 mm

Viac o knihe Poradce 2 Inspekce práce

Kontrola dodržování pracovněprávních předpisů a předpisů bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je nedílnou součástí pracovního práva. Zákon o inspekci práce se vztahuje na zaměstnavatele, kteří mají tzv. podnikatelský, ale i nepodnikatelský charakter. Zákon musí dodržovat i osoby samostatně výdělečné činné, pokud zaměstnávají zaměstnance. I u nich mohou inspektoráty práce provádět kontrolu dodržování pracovněprávních předpisů. Státní úřad inspekce práce a oblastní inspektoráty práce jsou oprávněny: kontrolovat u zaměstnavatelů dodržování povinností vyplývajících z právních předpisů, vyžadovat odstranění zjištěných nedostatků, ukládat pokuty.

Zákon č. 164/2019 Sb. mění zákon o nemocenském pojištění; zákon, kterým se mění zákon o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, a další související zákony. Tím byly završeny práce MPSV na projektu eNeschopenky. Novela je platná od 1. ledna 2020.

Spev siren

Poradce 2 Inspekce prácePýtame sa exorcistu