Učebnice, slovníky Základné školy Slovenský jazyk Učebnice

Slovenský jazyk pre 9. ročník základných škôl (DOPREDAJ)

od J. Krajčovičová, J. Kesselová z vydavateľstva SPN - Mladé letá 2015 SK jazyk

Slovenský jazyk pre 9. ročník základných škôl (DOPREDAJ)

od J. Krajčovičová, J. Kesselová z vydavateľstva SPN - Mladé letá 2015 SK jazyk

Autor: J. Krajčovičová, J. Kesselová
Vydavateľstvo: SPN - Mladé letá
Rok vydania: 2015
ISBN: 978-80-10-03822-0
Ročník: 9. ročník
Predmet: Slovenský jazyk a literatúra
Škola: Základné školy

Viac o produkte Slovenský jazyk pre 9. ročník základných škôl (DOPREDAJ) (J. Krajčovičová, J. Kesselová)

DOSTUPNÝ POSLEDNÝ JEDEN KUS, len do vypredania zásob.

Nový Slovenský jazyk pre 9. ročník základných škôl (aktualizované vydanie) nájdete v našej ponuke.

Učebnica obsahuje dostatočné množstvo textov umeleckého i vecného zamerania. Vychádza z vyučovacích cieľov a rešpektuje didaktické zásady, spĺňa informačnú funkciu, poskytuje jazykové znalosti a vedecké poznatky s prihliadnutím na vek žiakov. Učivo je vhodne didakticky spracované. Učebnica obsahuje zaujímavé a kvalitné motivačné texty, ktoré prispievajú k rozvoju slovnej zásoby, čitateľskej gramotnosti, majú prosociálny výchovný charakter. Úlohy a cvičenia pomáhajú žiakom rozvíjať funkčnú gramotnosť, prispievajú nielen k poznávaniu a upevňovaniu gramatiky a pravopisu, ale rozvíjajú logické myslenie, pomáhajú získavať informácie a orientovať sa v neznámom texte. Učebnica obsahuje testové úlohy s výberom odpovedí, testové úlohy typu správne – nesprávne, úlohy na doplnenie, zoraďovanie, priraďovanie. Na konci učebnice je prehľad učiva. Učebnica zachytáva všetky etapy vyučovacieho procesu: motiváciu, aktualizáciu učiva, upevnenie a prehĺbenie nového učiva a zabezpečuje spätnú väzbu. Obsahom a spracovaním spĺňa a zohľadňuje požiadavky iŠVP, ciele i obsah vzdelávacieho štandardu slovenského jazyka so zameraním na komunikačné schopnosti a zručnosti čítať s porozumením, na písomný prejav, počúvanie s porozumením a samostatný ústny prejav.

5,0 z 5 (1x)

Svetlana Z. overený používateľ 10. jún 2021
Som velmi spokojna
Výhody dyslexie