Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Obchodné právo

Živnostenský zákon

od Matej Horvat z vydavateľstva Wolters Kluwer SR s. r. o. november, 2019 SK jazyk

Živnostenský zákon

Autor: Matej Horvat
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer SR s. r. o.
Rok vydania: november, 2019
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 148,0x210,0x0,0 mm
ISBN: 978-80-571-0129-1
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Živnostenský zákon (Matej Horvat)

Podnikanie ako jeden zo základných predpokladov existencie trhového hospodárstva sa môže uskutočňovať rôznymi formami. V podmienkach Slovenskej republiky predstavuje najrozšírenejšiu formu podnikateľskej činnosti živnostenské podnikanie, ktoré sa riadi zákonom č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov. Uvedený zákon upravuje podmienky živnostenského podnikania, ako aj spôsob kontroly ich dodržiavania.

Publikácia „Živnostenský zákon – Komentár“ vypĺňa medzeru na knižnom trhu, akou bola už niekoľko rokov absencia verejnoprávnej regulácie v podobe komentára k tejto dôležitej právnej norme. Cieľom komentára je poskytnúť čitateľom zrozumiteľný a systematický výklad jednotlivých ustanovení zákona, ktorý umožní pochopiť podmienky výkonu živnostenského podnikania.

Komentár je určený predovšetkým pre odbornú a podnikateľskú verejnosť, pracovníkov živnostenských úradov, ale aj pre tzv. „budúcich podnikateľov“, ktorí túto formu podnikania zvažujú.

Živnostenský zákon (Matej Horvat)Průvodce erotickými kouzly pro hodné čarodějky (Matej Horvat)