Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Beletria Historické romány

Skutky z lásky – sibírsky román (1. akosť)

od James Meek z vydavateľstva Inaque.sk 2011 SK jazyk

Skutky z lásky – sibírsky román (1. akosť)

od James Meek z vydavateľstva Inaque.sk 2011 SK jazyk

Autor: James Meek
Vydavateľstvo: Inaque.sk
Rok vydania: 2011
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 145x215 mm
Žáner: Romány
Poškodenie: poškodená väzba
Dostupnosť: na sklade (2 ks)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 2.9.2024
Skutky z lásky – sibírsky román (1. akosť) (James Meek)

Dôvod zľavy: poškodená väzba.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: poškodená väzba.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Viac o knihe Skutky z lásky – sibírsky román (1. akosť) (James Meek)

Sibír v roku 1919: sekta kastrátov, kanibali a československé légie. Výborne napísaný historický román nominovaný na Bookerovu cenu.

James Meek, britský spisovateľ a publicista vo svojom sibírskom románe opisuje roky ruskej revolúcie v mestečku obsadenom československými légiami, ktoré očakáva útok boľševikov blížiacich sa po Transsibírskej magistrále. Záhadný Samarin, hlavná z postáv románu do tohto mesta prichádza s príbehom o svojom úteku z pracovného tábora za polárnym kruhom a postupne odhaľuje svoju skutočnú podstatu.

Meekov román je verný historickým udalostiam. Odohráva sa v roku 1919, keď sa Rusko zmietalo v občianskej vojne medzi komunistickými červenými a monarchistickými bielymi. Dejiskom je odľahlé sibírske mestečko Jazyk, kde sa po svojej veľkej ceste z Rakúsko-Uhorskej monarchie dostali aj československí vojaci. Zostali tam ako odpadky v veľkej vojnovej kuchyne. Zvyšky, na ktoré novo vzniknutá Československá republika pravdepodobne zabudla. Československí vojaci sa snažia zorientovať v novej situácii a skutočnosť, že zostali v meste, ktoré obývajú členovia zvláštnej kresťanskej sekty kastrátov, okolo ktorého sa neustále obšmietajú trestanci z cárových táborov na Sibíri, im život nijakým spôsobom neuľahčuje. Každodenná nerozhodnosť, túžba vrátiť sa domov a skutočnosť a fanatici schopní v mene lásky či nenávisti úplne absurdných skutkov, ich postupne privádzajú do šialenstva.

Svetlo v plameni
VIna, ktoru nesies

Skutky z lásky – sibírsky román (1. akosť) (James Meek)