Knihy beletria Beletria Ostatné romány, poviedky a novely

Rozmery: 135x207 mm
Žáner: Romány
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 3.9.2024
Túto knihu si môžete zakúpiť aj s 40 % cenovým zvýhodnením. Kniha má drobné nedostatky: poškodená väzba. Cena zvýhodnenej knihy je 8,99 € a presnejšie informácie vrátane obrázkov tejto konkrétnej knihy sa dozviete tu.

Viac o knihe Amy a Isabelle (Elizabeth Strout)

Elizabeth Strout vo svojom skvelom debute Amy a Isabelle opisuje odcudzenie pubertálnej dcéry od neprístupnej matky a matkino besnenie, keď odhalí dcérino sexuálne tajomstvo. V istých ohľadoch sú Isabelle a Amy ako každá iná matka a jej šestnásťročná dcéra, ktoré každým pohľadom k sebe vysielajú výbušnú zmes lásky a nenávisti. Napätie ešte zvyšuje skutočnosť, že spolu žijú a pracujú v továrenskom mestečku Shirley Falls, kde klebetia všetci o všetkých. A keď sa zdá, že to už ani nemôže byť horšie, začne sa prebúdzať Amina sexualita a otvorí medzi matkou a dcérou hlbokú mrazivú priepasť. Tá sa javí ako nepreklenuteľná, až kým sa Isabelle neodhodlá preskúmať vlastnú hanebnú minulosť, ktorú dlhé roky držala pod pokrievkou.

„Román plný žiarivej charakternosti a humoru o odvahe a ťažkých rozhodnutiach, z ktorých sa skladá bežný život.“

Alice Munro

„Táto kniha patrí medzi tie zriedkavé a povzbudivé diela, ktoré do zjavne známeho sveta nazrú s nemilosrdnou dôvernosťou a odhalia zvláštne, prekvapivé miesto.“

z recenzie v New York Times

Vila v Taliansku
Kruhy na vode

Amy a Isabelle (Elizabeth Strout)