Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Beletria Ostatné romány, poviedky a novely

Cesta tieňmi (1. akosť)

od Mariateresa Di Lascia z vydavateľstva Inaque.sk 2018 SK jazyk

Cesta tieňmi (1. akosť)

od Mariateresa Di Lascia z vydavateľstva Inaque.sk 2018 SK jazyk

Autor: Mariateresa Di Lascia
Vydavateľstvo: Inaque.sk
Rok vydania: 2018
Typ tovaru: pevná
Rozmery: 134x207 mm
Žáner: Romány
Poškodenie: natrhnutý obal
Dostupnosť: na sklade (2 ks)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 2.9.2024
Cesta tieňmi (1. akosť) (Mariateresa Di Lascia)

Dôvod zľavy: natrhnutý obal.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: natrhnutý obal.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).

Knihu si môžete zakúpiť aj bez poškodenia kliknutím na tento odkaz.

Viac o knihe Cesta tieňmi (1. akosť) (Mariateresa Di Lascia)

Vďaka rozprávaniu Chiary, osamelej ženy v strednom veku, ktorá sa obklopená haraburdím v spomienkach vracia do detstva a raného dospievania, sa vďaka jej rozprávaniu prenesieme do provinčného mestečka v povojnovom Taliansku. Rozoznie sa tak chorál ľudských osudov a vzťahov drsného a neprehľadného stredomorského kraja, v ktorom sa postavy usilujú prežiť svoju malú každodennosť na pozadí veľkých dejín. Ženy sa stávajú ľahkými obeťami mužského sebectva a zbabelosti. Román získal v roku 1995 najprestížnejšiu taliansku literárnu cenu Premio Strega.Mariateresa Di Lascia píše elegantným štýlom a citlivo vykresľuje postavy, vďaka čomu ju prirovnávajú k Else Morante, jednej z najvýznamnejších talianskych spisovateliek. Di Lascia nepochybne patrí k literárnym predchodkyniam Eleny Ferrante, ktorej Neapolská sága uchvátila čitateľov a čitateľky na celom svete. Napriek tomu, že ich štýl sa líši, obe sa zaoberajú tým, čo sa skrýva v duši žien. V románe Cesta tieňmi je to skupina žien obmedzovaná prostredím, ale túžiaca po slobode, pričom za túto túžbu platí vysokú cenu. Okúzľujúci, zemitý román. Akoby jeho slová boli tesané do kameňa. Svojím živým štýlom mi pripomína romány Elsy Morante. Cesta tieňmi je malým majstrovským dielom. Antonio TabucchiMariateresa Di Lascia (1954 1994) bola známou ľudsko-právnou aktivistkou. Ako talianska poslankyňa Európskeho parlamentu sa zasadzovala za zrušenie trestu smrti vo svete. V pozostalosti okrem románu Cesta tieňmi zanechala rukopisy románov Citové vzťahy, Chvost jašteričky a niekoľko poviedok.

Vila v Taliansku
VIna, ktoru nesies

Cesta tieňmi (1. akosť) (Mariateresa Di Lascia)Beatrice (Mariateresa Di Lascia)