Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Sebazdokonaľovanie

Rozmery: 152x218 mm
Žáner: Motivačná literatúra
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 3.9.2024
Túto knihu si môžete zakúpiť aj s 40 % cenovým zvýhodnením. Kniha má drobné nedostatky: narazený roh. Cena zvýhodnenej knihy je 10,14 € a presnejšie informácie vrátane obrázkov tejto konkrétnej knihy sa dozviete tu.

Viac o knihe Zo dna ku hviezdam (Dušan Kadlec)

Alebo ako v živote zvíťazil aj napriek nepriazni osudu a ťažkým časom.

Táto kniha ti ukáže, ako prekonať ťažké časy a zdolať aj to zdanlivo neprekonateľné. Je o tom, ako v živote zažiariť aj navzdory všetkému tomu zlému, čo sa nám v ňom prihodí. O tom, ako si svoj život zamilovať aj napriek tomu, že je ťažký. O tom, ako vyletieť ku hviezdam, i keď sa nás problémy snažia stiahnuť na dno. O tom, ako byť šťastní, i keď sa nám to občas zdá nemožné.

Prečo som ju napísal: Život je úžasný dar. Ten najcennejší a najúchvatnejší. Hotový zázrak. Plný radosti, šťastia a chvíľ, ktoré nám berú dych. Plný lásky, zábavy a úžasných rozhovorov. Je skrátka skvelý a nádherný.

No pravdou je, že nám občas rozdá rany také tvrdé, akoby nás mučila nepriateľská kontrarozviedka. Akoby sme práve bojovali v ringu so šampiónom ťažkej váhy o titul.

Nikto z nás skrátka životom neprejde bez zranení. Bez škrabancov. Bez zlomenín. Bez utŕžených rán. A práve vtedy prichádza na scénu táto knižočka.

S čím ti kniha dokáže pomôcť: Pomôže ti z toho najhoršieho obdobia, k tomu najlepšiemu. Ukáže ti, ako sa z kolien postaviť opäť na vlastné. Privedie ťa od zlomeného k nezlomnému. Od slabého k silnému. Od bezradného k rozhodnému. Od nespokojného k vďačnému. Od momentu, kedy to máš chuť všetko vzdať, k momentu, kedy budeš svoj život znova milovať.

Dodá ti odvahu, aby si sa svojim problémom postavil čelom. Pomôže ti pozrieť sa svojim démonom do očí a povedať: Stačilo! Pomôže ti vyhnať všetkých tých kostlivcov zo skrine.

Avšak pozor, samotná kniha ťa nezachráni. Ukáže ti však, ako sa dokážeš zachrániť sám. Pretože presne toto potrebuješ najviac. Vyhrnúť si rukávy a pobiť sa o svoje šťastie.

Čo sa v knihe dozvieš: Dočítaš sa, aký zmysel ťažké časy v našich životoch majú. Aké dôležité sú pre naše prežitie. Aké kľúčové sú pre naše konečné šťastie. A ako dokážeš všetku tú bolesť a to nešťastie využiť vo svoj prospech.

Riadky v knihe budú o akceptovaní ťažkých právd. O práci na sebe. O prekonávaní sa. O zdolávaní vnútorných súbojov. O zvládaní záťažových situácií. O bolesti, ktorá nám pomôže rásť. O víťazstvách, ktoré získame skrz porážky. O múdrosti nazbieranej skrz tvrdé a nechcené lekcie.

Aká kniha je: Kniha nie je písaná odborne, či zložito. Žiadne jazykolomné výrazy. Je písaná jednoducho a pútavo. Zaujímavo a zábavne. Uchváti ťa hodnotnými informáciami, získa si ťa silnými príbehmi a rozosmeje ťa zakaždým, keď si uvedomíš, aké jednoduché je vysporiadať sa s nepriazňou osudu a ťažkými časmi a začať konečne žiť život, ktorý ti bude opäť robiť radosť. Nenájdeš v nej bláboly. Nebudem ti mazať med okolo úst, ani ukazovať svet cez ružové okuliare. Žiadne výmysli či polopravdy.

Nájdeš v nej len čistú pravdu a slová, ktoré ťa povzbudia. Dodjú ti silu. Odvahu. Odhodlanie. Riadky nasiaknuté optimizmom a pozitívnou energiou. Inšpiráciu bojovať a snažiť sa ďalej. Dôvody nevzdať to. A hlavne informácie, ktoré ti pomôžu zdolávať všetky tie pohoria ležiace na ceste za tvojím šťastím.

Ukážka z knihy:

Zázrak, kontrarozviedka & boxerský zápas tvojho života

Život je úžasný dar. Ten najcennejší a najúchvatnejší. Hotový zázrak. Plný radosti, šťastia a chvíľ, ktoré nám berú dych. Plný lásky, zábavy a úžasných rozhovorov. Je skrátka skvelý a nádherný.

Nikto z nás skrátka životom neprejde bez zranení. Bez škrabancov. Bez zlomenín. Bez utŕžených rán. Občas prídeme o peniaze, niekedy stratíme svoje ilúzie a sny a inokedy zasa prídeme o svoje šťastie. Občas stratíme ľudí, bez ktorých si to ďalej nevieme predstaviť, a zopárkrát budeme mať dokonca pocit, že strácame vlastný rozum.

V živote budeme čeliť zrade, podlosti, nezdarom, neúspechu, tragédiám a nešťastiu. Chvíľam, keď to budeme mať chuť všetko zabaliť. Momentom, keď nebudeme vládať kráčať ďalej. Časom, keď stratíme nádej na lepšie zajtrajšky.

No v živote to už raz tak chodí. Raz si hore, raz si dole. Raz sa darí, raz trieš biedu. Raz svieti slnko, inokedy sa zasa ocitneš uprostred búrky. Avšak moralizovať nemá význam. Takto to funguje a treba to akceptovať. Zmieriť sa s tým a zariadiť sa podľa toho.

No aj keď už ďalej nebudeš vládať, aj keď to budeš mať chuť vzdať a prestať sa snažiť, nerob to. Šťastie si musíš vybojovať. Zaslúžiť. Pobiť sa oň.

Pretože tie ťažké časy neodídu len tak, samy od seba. Musíš sa o to pričiniť. Nazbierať sily a postaviť sa opäť na vlastné. Nazbierať odvahu a postaviť sa svojim problémom čelom. Pozrieť sa svojim démonom do očí a povedať: „Stačilo!" Vyhnať ich zo svojho života. Vyhnať všetkých tých kostlivcov zo svojej skrine. Iba vtedy sa opäť prebojuješ k tomu životu, ktorý chutí tak skvele. Iba tak budeš opäť spokojný, šťastný a vyrovnaný. Iba tak si dokážeš život začať opäť vychutnávať plnými dúškami.

5,0 z 5 (2x)

Andrea overený používateľ 31. január 2020
vyborna motivacna kniha
Veronika R. overený používateľ 14. jún 2020