Knihy beletria Beletria Historické romány

Strážca nevinnosti

od Brestenská Kristína z vydavateľstva Slovenský spisovateľ a.s. 2019

Autor: Brestenská Kristína
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ a.s.
Rok vydania: 2019
EAN: 9788022021470
ISBN: 978-80-220-2147-0
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 136x207x28 mm
Žáner: Historické romány, Romantika, Román pre ženy
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 10.9.2024

Viac o knihe Strážca nevinnosti (Brestenská Kristína)

Po úspešných románoch zo stredovekého Anglicka Grófov syn a Ochranca prichádza Kristína Brestenská s ich voľným pokračovaním – nádherným príbehom o láske, hriechu, odpustení a o tom, ako pieseň potulného speváka navždy zmenila životy dvoch ľudí.

George de Romille sa po pomalej a bolestnej smrti svojho otca konečne stáva dedičom majetku a titulu lorda zo Skiptonu. Zhýralý otec mu zanechá spustnuté panstvo, prázdne sýpky i pokladnicu. Preto sa George rozhodne potlačiť svoju hrdosť a požiadať o pomoc švagra, ktorý je najmocnejším grófom v Anglicku. William de Warenne, manžel jeho sestry Amelie, žiada za poskytnutie pomoci protislužbu, a tak sa George vydáva na plavbu do Francúzska, aby v odľahlom kláštore vyhľadal grófovu vzdialenú príbuznú Annabelle de Angers a priviedol ju bezpečne do Anglicka. Počas spiatočnej cesty sa však na palube lode odohrá niečo, čo Annabelle zničí povesť a Georgeovi obráti život naruby...

Ukážka z knihy:

Anglicko 1204

Lord George de Romille ležal na pohodlnej priestrannej posteli. Na čele a obnaženej hrudi sa mu ligotali kvapôčky potu a ledva lapal dych. Otočil hlavu, pozrel vedľa seba a očami našiel, čo mu posledné minúty dalo tak zabrať. Preletel očami po nahom ženskom tele, štíhlom, príťažlivom, no už nie najmladšom. Jeho milenka Anne Fitzrandolphová, lady Middlehamo-vá, bola od neho p pár rokov staršia, on sám mal tridsaťjeden. Navštevoval ju už viac ako rok, no v posledných mesiacoch, odkedy zdedil titul a stal sa lordom zo Skiptonu, ich ľúbostný vzťah sa ešte väčšmi zintenzívnil. Okrem fyzickej rozkoše, ktorú si navzájom poskytovali, nebolo však medzi nimi nič hlbšie. Vedeli, že toho nie je schopný ani jeden z nich. Preto si navzájom dokonale vyhovovali.

Aj ona mala zrýchlený dych a líca jej horeli. Oči sa im stretli. Vyzývavo zošpúlila pery. „Dám priniesť víno," nadhodila zmyselným hlasom.

„Už som ti neraz povedal, že víno nepijem," otrávene si povzdychol.

„Každý pije víno."

„Ja nie som každý."

„To veru nie si. Každý nie je tak nechutne krásny ako ty a ani taký protivný a arogantný."

„Mal som dojem, že ti vyhovuje, aký som, no ak nie, nie je nič ľahšie ako..."

„Ach, prestaň," prerušila ho urazene.

Koniec starnutia
VIna, ktoru nesies

Strážca nevinnosti (Brestenská Kristína)