Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Zákon o zpracování osobních údajů. Komentář

od Barbora Vlachová, Martin Maisner z vydavateľstva Nakladatelství C.H.Beck-CZ august, 2019 CS jazyk

Zákon o zpracování osobních údajů. Komentář

Autor: Barbora Vlachová, Martin Maisner
Vydavateľstvo: Nakladatelství C.H.Beck-CZ
Rok vydania: august, 2019
Typ tovaru: pevná
Jazyk: CZ Český jazyk
Rozmery: 128x194 mm
Edícia: Beckovy komentáře
Žáner: Ekonomika, právo

Viac o knihe Zákon o zpracování osobních údajů. Komentář (Barbora Vlachová, Martin Maisner)

Zákon o zpracování osobních údajů je především adaptačním zákonem k obecnému nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), ale rovněž implementací směrnice o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů příslušnými orgány za účelem prevence, vyšetřování, odhalování či stíhání trestných činů nebo výkonu trestů a o volném pohybu těchto údajů. GDPR dopadá na obrovskou škálu subjektů a sjednocuje pravidla pro ochranu osobních údajů napříč členskými státy Evropské unie.Tato kniha usnadňuje orientaci v nové právní úpravě, která se kvůli nutnosti vycházet i z dalších právních předpisů může jevit jako poměrně nepřehledná. Autoři přitom odkazují na českou i evropskou judikaturu a rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů, která budou i nadále použitelná.Komentář může sloužit všem právnickým profesím, které se při své praxi setkávají s problematikou ochrany osobních údajů, tedy především advokátům, soudcům, soudním exekutorům, notářům či podnikovým právníkům. Pro svou vazbu na praktickou aplikaci zákona však může posloužit i správcům či zpracovatelům osobních údajů, kteří se potřebují zorientovat ve výjimkách, které zákon o zpracování osobních údajů přináší.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 319,2 kB pdf 02.03.2020

Spev siren