Učebnice, slovníky Vysoké školy Ostatné

Stratégie rozvoja kritického myslenia

od Martina Kosturková; Janka Ferencová z vydavateľstva Wolters Kluwer SR s. r. o. máj, 2019 SK jazyk

Stratégie rozvoja kritického myslenia

Autor: Martina Kosturková; Janka Ferencová
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer SR s. r. o.
Rok vydania: máj, 2019
Rok poslednej dotlače: november, 2020
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 148,0x210,0x0,0 mm
Škola: Vysoké školy
ISBN: 978-80-571-0049-2
Titul pravdepodobne vychádza 4.7.2024, po vydaní posielame zvyčajne do 3 pracovných dní

Viac o knihe Stratégie rozvoja kritického myslenia (Martina Kosturková; Janka Ferencová)

Cieľ a obsah publikácie reagujú na absenciu podpory rozvoja kritického myslenia človeka – aktéra spoločnosti. Dielo je zostavené na princípe hlbšieho premýšlania prostredníctvom piatich logickyna seba nadväzujúcich celkov – kritické myslenie, kritické argumentovanie, debata Karla Poppera, kritické písanie a organizovanie poznatkov. Čitateľ v ňom nájde všeobecné východiská nosnýchpojmov, množstvo príkladov, zaujímavostí, názorných ukážok, interaktívnych úloh, poznámok, vysvetlení, námety na premýšlanie a nevšedný transfer poznatkov do aplikačnej roviny. Publikáciaje určená pre študentov učiteľských a neučiteľských študijných programov v dennej a externej forme bakalárskeho, magisterského a doktorandského štúdia, pre vysokoškolských učiteľov, ktorí participujúna zabezpečení pedagogicko-psychologických a spoločensko-vedných disciplín rôznych študijných programov, pre učiteľov v rámci profesijného rozvoja a podnetná je aj pre akademikov a edukantov vedeckých smerov, keďže schopnosť kriticky myslieťby mala byť elementárnou akademickou spôsobilosťou. Inšpirácie v nej nájdu hlavne tí, ktorí chcú eliminovať súčasnú kognitívnu lenivosť.

Výhody dyslexie

Stratégie rozvoja kritického myslenia (Martina Kosturková; Janka Ferencová)Energetické bilancie (Martina Kosturková; Janka Ferencová)