Knihy beletria Pre deti a mládež Rozprávky Slovenské rozprávky

Koniec sveta a čo je za ním

od Kompaníková Monika z vydavateľstva Artforum spol.s r.o. máj, 2019 SK jazyk

Autor: Kompaníková Monika
Vydavateľstvo: Artforum spol.s r.o.
Rok vydania: máj, 2019
ISBN: 978-80-8150-2644
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 203x203 mm
Žáner: Beletria (do 10 rokov), Beletria (nad 10 rokov)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Koniec sveta a čo je za ním (Kompaníková Monika)

Nová kniha dvojice autoriek Hlbokomorských rozprávok - Moniky Kompaníkovej a ilustrátorky Veroniky Holecovej Klímovej. Timi a Ema bývajú na samom konci sveta, v maličkom suterénnom byte, do ktorého sa nezmestí ani len spoločná detská izba. Vynaliezavé deti si však vedia poradiť a svoj hlavný stan si rozložia vo výťahovej strojovni na streche šestnásťposchodového paneláka. Za oknom pulzujú svetlá veľkého sveta aj svetelné signály mamy, ktorá každý večer odchádza do mesta za prácou. Ako si však Timi a Ema poradia s tajomným cudzincom, ktorý sa jedného dňa nasťahuje do ich detskej izby? Prečo mamine svetlo zhaslo? Nájdu v sebe dosť odvahy, aby zistili, čo je na konci sveta a ešte kúsok za ním?

Ukážka z knihy:

Ten podvečer sedela v jednom z autobusov asi štyridsatročná žena a počítala zastávky. Nastúpila na zastávke Koniec sveta a vystúpila na devätnástej, na Konvalinkovej ulici.

Žena pracuje v jednej z budov, ktoré sa na oboch stranách Konvalinkovej ulice týčia ako kordón vojakov so sklenenými štítmi, a má na starosti čistotu najvyššieho, dvadsiateho siedmeho poschodia. Budova má aj dve podlažia podzemných garáží, rozľahlú halu s recepciou, tri reštaurácie, na streche klimatizačnú jednotku veľkú ako rodinný dom, šesť luxusných výťahov pre návštevníkov a jeden veľký otlčený, ktorý používajú upratovačky, ochrankári, strážnik, recepčná či inštalatér. Na chodbách, vo výťahoch a v kanceláriách sú koberce, pod ktorými sa vinú kilometre káblov. Všade sú šípky a ceduľky s menami, aby každý vedel, kam môže a kam nemôže vstúpiť.

4,7 z 5 (3x)

Cezmina neoverený používateľ 29. jún 2022
Patrí medzi top knihy, čítala som ju skôr ako dcéra a naplno ma vtiahla do deja. Rada si ju znovu prečítam. A určite patrí ku knihám, ktoré chcem, aby v našej knihovničke zostali natrvalo.
Cecília overený používateľ 20. október 2021
Kniha zaujme napínavým príbehom, viacerými zvratmi a nečakanými situáciami. Cez to všetko sa v príbehu dozvedáme o nevšedno - všedných veciach aj z nášho konca sveta, ktoré prehliadame. O maličkostiach, ktoré hovoria o tom, že koniec sveta je začiatkom... Súrodenci objavia krásy, o ktorých sa im ani nesnívalo. Stačí otvoriť správne dvere a mať oči a uši na stopkách.
Timea neoverený používateľ 17. máj 2019
Výhody dyslexie

Koniec sveta a čo je za ním (Kompaníková Monika)