Vyžiadať cenovú ponuku
  Učebnice, slovníky Základné školy Hudobná výchova Pomôcky k hudobnej výchove

Hudobníček 1

od Backová Erika z vydavateľstva Vydavateľstvo Taktik s.r.o 2019 SK jazyk

• Hudobníček 1 (Backová Erika)

Hudobníček 1

od Backová Erika z vydavateľstva Vydavateľstvo Taktik s.r.o 2019 SK jazyk

Autor: Backová Erika
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Taktik s.r.o
Rok vydania: 2019
ISBN: 978-80-8180-122-8
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 210x298x3 mm
Ročník: 1. ročník
Predmet: Hudobná výchova
Škola: Základné školy
Žáner: Náučná literatúra (do 10 r)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Hudobníček 1 (Backová Erika)

Noty, pomlčky, stupnice? Zorientovať sa v spletitosti notovej osnovy vám pomôže Hudobníček, písanka pre malých hudobníkov!

Spev a hudba sú prirodzenou súčasťou nášho každodenného života. Deti už od malička počúvajú riekanky a jednoduché pesničky. Dozvedieť sa ako melódia vzniká, ako ju zapísať, ako sa jednotlivé noty volajú...Skrátka, naučiť sa hudobnú teóriu môžu teraz ľahko a zábavne s hudobnou písankou Hudobníček.

Hudobníček je v súlade s obsahom učiva hudobnej výchovy pre prvý stupeň ZŠ (1. a 2.ročník). Obsahuje aj učivo nad rámec ŠVP, je však spracované primeraným spôsobom s dodatočnými radami pre jednoduchšie porozumenie. Učiteľom tak poskytuje možnosť ďalej rozvíjať vedomosti detí z hudobnej výchovy.

Hudobník je chlapec hravý, krajší svet vám s hudbou spraví!

Sprievodcom naprieč Hudobníčkom je malý Hudobník, s ktorým deti hravo prekonajú každé zadanie. Koľko čiar dať do osnovy? Koľko dôb má celá nota? A ako sa volá nota s nožičkou?

Obsah písanky je spracovaný do tematických celkov s odporúčaním pre konkrétny ročník. Učiteľ pracuje s jednotlivými celkami podľa aktuálnych potrieb, či ide o aplikáciu nových poznatkov, ich upevnenie alebo opakovanie. Na konci každej strany sú usmernenia pre učiteľov, ale aj pre deti a rodičov.

Každá časť je obohatená o cvičenia na opakovanie, ale aj na rozvoj hudobnosti detí, teda hudobného myslenia a hudobno-sluchových schopností.

Na konci zošita nájdete aj prázdne notové osnovy na voľné precvičovanie a hudobnú omaľovánku.

Autorka: Mgr. Erika Backová

5,0 z 5 (3x)

Katarína overený používateľ 11. máj 2023
Syn hudobníček stratil a kedže ho potreboval do školy, oceňujem dostupnosť a rýchlosť dodania. Celková spokojnosť.
Janka overený používateľ 17. december 2020
Odporúčam!
Andrea overený používateľ 11. február 2021
Výhody dyslexie