Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

z vydavateľstva Poradca podnikateľa 2019 SK jazyk

z vydavateľstva Poradca podnikateľa 2019 SK jazyk

Vydavateľstvo: Poradca podnikateľa
Rok vydania: 2019
Typ tovaru: brožovaná
Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Zákony

Viac o knihe UZZ 4/2019 Zákon o podmienkach výkonu volebného práva

podľa právneho stavu k 10. 1. 2019 (Úplne znenia zákonov 4/2019).Úplné znenie zákonač. 180/2014 Z. z.O PODMIENKACH VÝKONU VOLEBNÉHO PRÁVAPo zmene zákonom č. 177/2018 Z. z.:Navrhovanou zmenou sa upravuje postup preukazovania bezúhonnosti. Na účely vyžiadania výpisu z registra trestov poskytne osoba údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov. Zároveň sa upravuje postup, akým ministerstvo získa výpis z registra trestov.Po zmene zákonom č. 344/2018 Z. z.:Spresnenie činností pre okrskovú volebnú komisiu, ktorá bola utvorená pre osobitný okrsok.Každý člen vlastnoručne podpísaným vyhlásením potvrdzuje svoje členstvo v najvyššom orgáne politickej strany podľa zaregistrovaných stanov; pravosť podpisu musí byť úradne osvedčená.Zakotvuje sa pre politické strany podávajúce kandidátnu listinu pre voľby do Národnej rady SR a pre voľby do Európskeho parlamentu povinnosť prikladať ku kandidátnym listinám aj zoznamy členov strany alebo zoznam členov najvyššieho orgánu strany.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum