Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Výživné

od Ondrej Šmíd z vydavateľstva Leges január, 2019 CS jazyk

Výživné

od Ondrej Šmíd z vydavateľstva Leges január, 2019 CS jazyk

Autor: Ondrej Šmíd
Vydavateľstvo: Leges
Rok vydania: január, 2019
EAN: 9788075021960
Typ tovaru: brožovaná
Rozmery: 145x205 mm
Žáner: Rodinné právo

Viac o knihe Výživné (Ondrej Šmíd)

Monografie komplexně pojednává o problematice vyživovací povinnosti z hlediska hmotněprávního i procesního.Čtenář se nejprve seznámí obecně s problematikou vyživovací povinnosti v české právní úpravě: co vyživovací povinností rozumíme, kdy vzniká a kdy zaniká, jaký je její rozsah, kdy se promlčuje právo na výživné a jeho jednotlivé splátky.Největší prostor je věnován vyživovací povinnosti k dětem, a to i k dětem umístěným v ústavní výchově. U dalších typů vyživovací povinností jsou vymezeny okruh oprávněných a povinných osob a rozsah vyživovací povinnosti.Autoři upozorňují na úskalí právní úpravy a praktické problémy, které jsou řešeny obecnými soudy i soudem Ústavním.Zdařilé je pojednání o řešení problémů vzniklých ve vztazích s mezinárodním prvkem.Autoři se věnují i legislativě Evropské unie, zejména nařízení o výživném. Dále pojednávají o uznání a výkonu rozhodnutí vydaných členskými státy EU ve věcech vyživovacích povinností. Zde se čtenář může seznámit zejména s aktuální judikaturou Soudního dvora Evropské unie či Evropského soudu pro lidská práva.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum