Knihy beletria Beletria Fantasy a Sci-fi

Smrt před branami

od Sabaa Tahirová z vydavateľstva HOST - vydavatelství, s.r.o. február, 2019 CS jazyk

• Smrt před branami (Sabaa Tahirová)

Smrt před branami

Autor: Sabaa Tahirová
Vydavateľstvo: HOST - vydavatelství, s.r.o.
Rok vydania: február, 2019
ISBN: 978-80-7577-631-0
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 150x213x40 mm
Žáner: Sci-fi, fantasy
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Smrt před branami (Sabaa Tahirová)

V Impériu aj za jeho hranicami stále narastá hrozba vojny. Helena Aquilla, cisárov Krkavec, čelí útokom zo všetkých strán. Cisár Markus, prenasledovaný minulosťou, stráca príčetnosť a veliteľka využíva jeho šialenstvo, aby posilnila vlastnú moc. Helena hľadá spôsob, ako zastaviť blížiace sa temnotu, a v stávke sa ocitá nielen život jej sestry, ale všetkých obyvateľov Impéria.

Laia zo Serry, ktorá sa teraz zdržuje ďaleko na východe, vie, že osud sveta nezávisí na machináciách vojnového dvora, ale na tom, či sa podarí zastaviť Temnonoša. V snahe ho zvrhnúť však Laia naráža na nečakané hrozby zo strany tých, na ktorých pomoc spoliehala. V krajine medzi životom a smrťou sa Elias Veturius vzdal slobody, aby mohol slúžiť ako Strážca duší. Tým sa však zasľúbil pradávnej moci, ktorá sa nezastaví pred ničím, len aby zabezpečila Eliášovú oddanosť - dokonca aj za cenu jeho ľudstva.

Kniha je v českom jazyku.

Ukážka z knihy:

TEMNONOŠ

Miluješ až příliš, můj králi.

Během staletí, jež jsme spolu prožili, má královna tato slova často opakovala. Napřed je vyslovovala s úsměvem na rtech, později však se zamračeným výrazem ve tváři. Ulpěla pohledem na našich dětech, které se proháněly po paláci. Jejich těla se měnila z plamene v maso a kosti a zase zpět, byly jako nekonečně krásné malé větrné víry.

„Bojím se o tebe, Meherjou Chvěl se jí hlas. „Bojím se, co uděláš, pokud by se těm, které miluješ, přihodilo něco zlého."

„Vám se nic zlého nestane. To slibuji."

Mluvila ze mě vášeň a bláhovost mládí, třebaže mladý jsem samozřejmě nebyl. Ani tenkrát jsem nebyl mladý. Toho dne mé královně čechral říční vánek vlasy tmavé jako půlnoc a skrze záclony proudilo okny dovnitř sluneční světlo jako tekuté zlato. Naše děti, které se celé rozesmáté proháněly po kamenné podlaze a zanechávaly za sebou ožehnuté stopy, se v něm zbarvily do tmavě okrové.

Má královna žila v zajetí svých obav. Vzal jsem ji za ruce. „Zničil bych každého, kdo by se opovážil vám ublížit," ujistil jsem ji.

„Ne, Meherjou." Během roků, které od té doby uplynuly, jsem přemýšlel, jestli se má paní už v tu chvíli obávala, co se ze mě stane.

„Slib mi, že to nikdy neuděláš. Ty jsi náš Meherja. Tvoje srdce je stvořeno pro lásku. Tvým posláním je dávat, ne brát. To proto jsi králem džinů. Slib mi to."

5,0 z 5 (1x)

Zuzana M. overený používateľ 09. september 2020
Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy