Knihy beletria Pre deti a mládež Fantasy, sci-fi, horory

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny – pôvodný scenár

od Joanne K. Rowlingová z vydavateľstva Ikar, a.s. február, 2019 SK jazyk

• Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny – pôvodný scenár (Joanne K. Rowlingová)

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny – pôvodný scenár

od Joanne K. Rowlingová z vydavateľstva Ikar, a.s. február, 2019 SK jazyk

Autor: Joanne K. Rowlingová
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: február, 2019
ISBN: 978-80-551-6505-9
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 136x205x27 mm
Žáner: Svetová súčasná, Beletria (nad 10 rokov)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024

Viac o knihe Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny – pôvodný scenár (Joanne K. Rowlingová)

Cesta čarodejníckym svetom pokračuje…

Na konci predchádzajúcej časti Fantastické zvery a ich výskyt s pomocou Mloka Scamandera v New Yorku zajali mocného temného čarodejníka Gellerta Grindelwalda. Ten splní hrozbu, unikne z väzenia a začne zhromažďovať svojich stúpencov. Väčšina z nich však netuší, aký má skutočný plán – zburcovať čistokrvných čarodejníkov a získať nadvládu nad nečarodejníckymi tvormi. V snahe zmariť Grindelwaldove plány Albus Dumbledore zverbuje svojho bývalého rokfortského študenta Mloka, ktorý Dumbledorovi sľúbi pomoc, pričom netuší, aké nebezpečenstvá mu hrozia. V čoraz väčšmi rozdelenom čarodejníckom svete sa aj najvernejší priatelia a členovia rodín ocitnú v opačných táboroch. Láska a vernosť sú podrobené ťažkým skúškam.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sú druhým scenárom z päťdielnej série filmov od J.K. Rowlingovej, autorky medzinárodných bestsellerov o Harrym Potterovi. Hlavnú úlohu magizoológa Mloka Scamandera stvárnil držiteľ Oscara Eddie Redmayn. Dej sa odohráva v roku 1927, niekoľko mesiacov potom, čo Mlok Scamander pomohol odhaliť a zajať neslávne známeho temného čarodejníka Gellerta Grindelwalda. Tajomný príbeh plný mágie sa presunie z New Yorku do Londýna, Paríža, dokonca aj do Rokfortu a odkrýva novú kapitolu z čarodejníckeho sveta.

Ukážka z knihy:

Predslov

Pracoval som s mnohými spisovateľmi, ale s nikým takým výnimočným, ako je Jo. Pozná svoje postavy a svoj svet skrz-naskrz. Málokto myslí tak dynamicky ako ona a na človeka, ktorý zažil taký úspech, sa až neuveriteľne drží pri zemi. Jej rozprávačské umenie je jedinečne, a predsa k procesu tvorby filmu ako produccntka a scenáristka pristupuje so skutočným zmyslom pre spoluprácu.

Prvý raz som Fantastické zvery: CrinJelwaldove zločiny čítal na jar v roku 2016, celý rok a dva mesiace predtým, než sme začali nakrúcať film. Cítil som, že scenár je vrstvený, pôsobivý, a čo bolo najvzácnejšie: osobitý. Tvorcovi filmu ponúkal mnoho priestoru na hranie a vlastný tvorivý vklad. Ci už išlo o vzrušenie z vytvárania Paríža z konca dvadsiatych rokov minulého storočia, naťahovanie sa pri novej zbierke úžasných tvorov či objavovanie pôsobivého rozvetveného príbehu so zaujímavými postavami a témami, každý deň priprav a produkcie bol vzrušujúci, a zároveň aj zábavný.

Pri prvom čítaní ma však predovšetkým zaujali a zvábili postavy; sú nadčasové, čarovné, pútavé.

Všetky sú vystavené náročnej skúške, hľadajú si cestu vo svete, ktorý je čoraz zložitejší a nebezpečnejší. a hoci istým spôsobom odzrkadľuje náš svet v priebehu času, vznáša sa v čarovných výškach.

Dávid Yatcs

9. septembra 2018

4,5 z 5 (2x)

Neliss neoverený používateľ 11. február 2019
Film ste už asi videli a viete, že nie je taký dobrý, ako mohol/mal byť. (Ide skôr o akési pripravovanie pôdy pre ďalšie pokračovania a Rowlingovej sa nepodarilo zachovať konzistentnosť.) Má však zmysel čítať scenár? Podľa mňa áno. Okrem samotného textu v knihe nájdete užitočný slovník filmových pojmov, zoznam tvorcov & hercov, krátky predslov a info o Rowlingovej. Samozrejme, všetko krásne graficky spracované. Osobne považujem za zaujímavé zisťovať, ako taký scenár vôbec vyzerá, z čoho presne sa pri vytváraní filmu vychádzalo a čo dotvárajú herci, efekty atď. Pri čítaní som si úspešne ujasnila niektoré veci a dodatočne ocenila detaily a prepojenia, ktoré mi v kine unikli. Taktiež som mala príležitosť sa k príbehu v pokoji ešte raz vrátiť vlastným tempom a zamyslieť sa nad ním bez toho, aby som si musela znova pozrieť film. Takže ak máte v deji nejaké nejasnosti, ste zvedaví na všetko spojené s natáčaním, prípadne ste jednoducho verný fanúšik Harryho Pottera... Určite knihe venujte pozornosť.
Radim N. overený používateľ 30. január 2020
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny – pôvodný scenár (Joanne K. Rowlingová)Spark 4 Grammar test booklet (Joanne K. Rowlingová)Prázdninová škola 2. trieda (Joanne K. Rowlingová)