Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Obchodné právo

Vlastné imanie obchodných spoločností

od Richard Farkaš z vydavateľstva Wolters Kluwer SR s. r. o. november, 2018 SK jazyk

Vlastné imanie obchodných spoločností

Autor: Richard Farkaš
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer SR s. r. o.
Rok vydania: november, 2018
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 152,0x213,0x22,0 mm
ISBN: 978-80-8168-951-2

Viac o knihe Vlastné imanie obchodných spoločností (Richard Farkaš)

Publikácia „Vlastné imanie obchodných spoločností. Účtovné aspekty“ sa venuje problematike vlastného imania ako ukazovateľa finančnej stability obchodnej spoločnosti. Zameriava sa predovšetkým na účtovné aspekty vlastného imania akciových spoločností, spoločností s ručením obmedzeným, komanditných spoločností a verejných obchodných spoločností.
Autor publikácie sa sústreďuje na jednotlivé zložky vlastného imania a témy s ním súvisiace, pričom rieši vybrané okruhy najčastejšie sa vyskytujúcich problémov. Základné imanie, emisné ážio, zákonný rezervný fond, fondy zo zisku, ostatné kapitálové fondy, vlastné akcie, tiché spoločenstvo, vlastné imanie v účtovnej závierke zostavenej podľa IFRS sú len názorným výňatkom oblastí, ktoré čitateľ v publikácii nájde.
Publikácia je skvelým výberom pre čitateľa, ktorý chce pochopiť vecné súvislosti a zmeny vlastného imania z hľadiska účtovníctva. Jej zameranie a odbornosť ocení predovšetkým odborná verejnosť.

Spev siren

Vlastné imanie obchodných spoločností (Richard Farkaš)