Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Šikanovanie, preťažovanie a porušovanie zákonov na pracovisku

od Marek Švec z vydavateľstva Wolters Kluwer SR s. r. o. november, 2018 SK jazyk

Šikanovanie, preťažovanie a porušovanie zákonov na pracovisku

Autor: Marek Švec
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer SR s. r. o.
Rok vydania: november, 2018
Rok poslednej dotlače: február, 2020
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 151,0x213,0x13,0 mm
ISBN: 978-80-8168-953-6
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.7.2024

Viac o knihe Šikanovanie, preťažovanie a porušovanie zákonov na pracovisku (Marek Švec)

Porušovanie zákonov na pracovisku, šikanovanie, preťažovanie zamestnancov predstavujú len strohý výpočet problémov, ktoré môžu prerásť do vážnych a dlhotrvajúcich konfliktov medzi subjektmi pracovnoprávnych vzťahov. Je zamestnanec naozaj zraniteľnejším článkom, ktorý v týchto vzťahoch ťahá za kratší koniec?

Autori monografie „Šikanovanie, preťažovanie a porušovanie zákonov na pracovisku“ sa vo svojom diele dotkli boľavých miest zamestnancov a zamestnávateľov, no nezostali len pri ich identifikácii. Využívajúc svoje odborné znalosti a dôverné poznanie reálnych problémov dávajú zamestnancom do rúk „sťažnosť“ ako nástroj, pomocou ktorého sa môžu domáhať pracovnoprávnej ochrany v oblasti dodržiavania zásady rovnakého zaobchádzania, ochrany pred diskrimináciou či zneužitím práva v mimosúdnom konaní.

Vysvetlenie využitia inštitútu sťažnosti a načrtnuté kroky jeho uplatnenia pomôžu čitateľovi osvojiť si základný právny režim podania sťažnosti, správne identifikovať dôvody jej uplatnenia, ako aj pochopiť systémy jej vybavovania u zamestnávateľa. Publikácia zároveň prináša aj odpovede na otázky ohľadom práva zamestnanca domáhať sa ochrany svojich práv súdnou cestou v prípade negatívneho výsledku vybavenia sťažnosti. Cenným bonusom publikácie je judikatúra slovenských a českých súdov s cieľom oboznámiť čitateľa s možnými riešeniami a právnymi stanoviskami súdov v jednotlivých prípadoch.

Vzhľadom na striedmu a nedostatočnú právnu úpravu riešenia pracovnoprávnych konfliktov je publikácia dielom, ktoré ocení široká čitateľská obec zamestnancov, zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, právnikov a všetci, ktorí sa zaujímajú o problematiku pracovnoprávnej ochrany zamestnancov.

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Šikanovanie, preťažovanie a porušovanie zákonov na pracovisku (Marek Švec)