Knihy beletria Voľný čas a šport Ručné práce Šitie, patchwork a quilling

Patchwork inspirace přírodou

od Bernadette Mayrová z vydavateľstva GRADA Publishing, a.s. október, 2018 CS jazyk

Patchwork inspirace přírodou

Autor: Bernadette Mayrová
Vydavateľstvo: GRADA Publishing, a.s.
Rok vydania: október, 2018
ISBN: 978-80-271-0628-8
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 210,0x280,0x0,0 mm
Edícia: Výtvarný kurz
Žáner: Výtvarné techniky

Viac o knihe Patchwork inspirace přírodou (Bernadette Mayrová)

Nestárnoucí a stále více obdivované quiltové vzory tentokrát inspirované přírodou. Deka jako hvězdná obloha, mořská pěna, ušitá jako z motýlích křídel a mnohé další. Autorka pracuje s volnou řezací technikou a všechny modely jsou přístupné i méně zkušeným a začínajícím quiltařkám.Tato kniha je o inspiraci, kterou nám nabízí příroda – od hlemýždů až po celý vesmír.Je na každé patchworkářce, jak tuto inspiraci předá textílii. Často stačí využít jen hru barev, která vede ke vzniku quiltu, jindy zase kresba listu nebo zajímavé zvíře.Nalezení vzoru je pouze prvním krokem. Dalším krokem je převedení inspirujícího objektu do plošného obrazce. Linie jsou proto konstruované tak, aby bylo pohodlné zvolený vzor ušít. Lze tak použít například volně řezané křivky skrz dvě na sobě ležící vrstvy látek, paspulkovou techniku nebo jiné formy aplikace.

Patchwork inspirace přírodou (Bernadette Mayrová)