Knihy beletria Pre deti a mládež Rozprávky

Naše najkrajšie rozprávky

od Josef Quis z vydavateľstva Ottovo nakladatelstvo, s.r.o. január, 2019 SK jazyk

• Naše najkrajšie rozprávky (Josef Quis)

Naše najkrajšie rozprávky

Autor: Josef Quis
Vydavateľstvo: Ottovo nakladatelstvo, s.r.o.
Rok vydania: január, 2019
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 210,0x297,0x0,0 mm
ISBN: 978-80-7451-728-0
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 8.7.2024

Viac o knihe Naše najkrajšie rozprávky (Josef Quis)

Klasické české rozprávky nikdy nič nestratia zo svojho pôvabu a vždy sa budú tešiť veľkej obľube nielen u súčasnej, ale aj u mnohých ďalších generácií malých čitateľov. A tak ani v druhej knihe Najkrajších rozprávok nechýbajú pôvodné rozprávkové príbehy významných českých zberateľov rozprávok Boženy Nemcovej a K. J. Erbena. Ďalšie známe a krásne rozprávky si s deťmi tentoraz prečítate v ich pôvodných neupravených verziách. Dokonca sa môže stať, že sa niektorými rozprávkami stretnete po prvýkrát.

Aj v tejto knihe čarovné príbehy sprevádzajú pútavé ilustrácie popredného českého ilustrátora Josefa Quisa.

Ukážka z knihy:

Ako Jaromír k štastiu prišiel

Pred dávnymi a dávnymi časmi stála v malom údolí skromná chalúpka, v ktorej býval uhliar so ženou a sedemročným synčekom. Od božieho rána až do samého večera pálil v lese uhlie, a keď ho mal riadnu zásobu, rozvážal ho po dedinách. To bolo jeho živobytie. Žena zatiaľ doma priadla a malý Jaromír pásol skoro celý deň niekoľko kôz a oviec po lesnatých vŕškoch, ktorými bolo obklopené údolie. Uhliarka nebola Jaromírova vlastná matka, o tú prišiel ako dieťa. Otec si vraj vzal druhú ženu len kvôli nemu, úbohému dieťaťu však bola ozajstnou macochou. Nikdy sa pri nej nemal dobre. Keď nastala zima a otec nemohol páliť, musel zostať doma. Jaromír sa nikdy nesmel otcovi požalovať, pretože keď ho macocha zbila, vždy mu povedala:

„Ak to povieš otcovi, zajtra dostaneš ešte viac!“ Chudák chlapec mlčal, ale aj napriek tomu sa len málokedy vyhol bitke.

Preto sa vždy najviac tešil, keď si ráno strčil do v recka kúsok suchého chleba a mohol vyhnať ovce na pašu. Keď prišiel s nimi na lúku. nechal ich voľne sa pásť a sám blúdil po lese.

2,0 z 5 (1x)

Olga overený používateľ 02. jún 2020
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Naše najkrajšie rozprávky (Josef Quis)