Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Partnerské vzťahy, rodičovstvo Rodičovstvo, rodina, tehotenstvo

Klub nerozbitných detí

od Slávka Kubíková z vydavateľstva Postoj Media, s.r.o. 2018 SK jazyk

• Klub nerozbitných detí (Slávka Kubíková)

Klub nerozbitných detí

od Slávka Kubíková z vydavateľstva Postoj Media, s.r.o. 2018 SK jazyk

Autor: Slávka Kubíková
Vydavateľstvo: Postoj Media, s.r.o.
Rok vydania: 2018
Typ tovaru: pevná
Rozmery: 130x200 mm
Žáner: Rodičovstvo, rodina
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024

Viac o knihe Klub nerozbitných detí (Slávka Kubíková)

Sedem vecí, ktoré pomôžu vašim deťom prežiť v modernej dobe. Odskúšané na slovenských deťoch.

Klub nerozbitných detí je o hľadaní strateného detského šťastia v dobe tabletov a instantných riešení. Na rozdiel od prekladov americkej výchov­nej literatúry je to kniha šitá na mieru slovenským rodičom. Vychádza z medicínskych a psychologických štúdií a je doplnená o rozhovory so slo­venskými expertmi. Každý z nich je autoritou v jednej z dôležitých oblastí, ktoré potrebujeme rozvíjať u našich detí. Aby zvládli náročnú dobu, v ktorej budú žiť. Aby sa stali nerozbitnými.

Ukážka z knihy:

Boli sme na káve. Ja a Monika, bývalá kolegyňa. Hoci sme sa nevideli pár mesiacov, nebolo ťažké vhupnúť do našich starých rituálov preberania ničoho a všetkého. Monika ako vždy vyzerala šik. Bezchybný make-up, upravené vlasy, v ktorých sa namiesto šedín vinul decentný melír a oblečko, ako keby sa práve vrátila od módnej poradkyne. Najnovšie životné zvraty s jej výrazom korešpondovali.

So svojím manželom, finančným manažérom, stavajú dom. Všetko ide, ako má. Mali peknú dovolenku, nevadí, že tento rok pre napätejší stav financií len v Chorvátsku, veď aj tam je pekne. Stavba sa výrazne hýbe dopredu. Vyberajú kachličky, podlahy, s architektkou plánujú nábytky, vytešovala sa Monika.

No jej oči akoby chceli povedať ešte niečo iné.

Možno vytušila moju nevypovedanú otázku, sama tú tému nadhodila. Deti. Zatiaľ nechcú, možno neskôr, o dva-tri roky. Prečo? pýtam sa. Nad odpoveďou dlho nerozmýšľa, vidno, že je to mnohokrát prediskutovaná téma. Ak majú deti prísť, potrebujú byť s manželom v takej situácii, aby im mohli zabezpečiť to najlepšie. A v takej situácii zatiaľ nie sú. Jednak, ešte bude dosť dlho trvať, kým bude dom naozaj tip-top spravený. A potom, nie je zatiaľ isté, či manžel získa očakávané povýšenie. Finančne na tom nie sú zle, ale výdavky sú veľké. Na zabezpečenie primeraného štandardu viacčlennej rodine by nemuseli stačiť. Najmä ak sa vezme do úvahy výpadok jedného príjmu. Deti, keď raz prídu, plánujú dať do súkromných jazykových škôlok a neskôr do výberových škôl. Školné tam je príšerne drahé.

Pri jej slovách mi mysľou prebehne celá plejáda detí a ich príbehov. Sú medzi nimi také, ktorých rodičia zmýšľajú podobne ako Monika. Zo všetkých síl sa snažia, aby ich deti dostali všetko, čo pre svoj šťastný a úspešný život potrebujú: najrozvíjajúcejšie hračky, najelitnejšie školy, najcoolovejšie dovolenky a najúžasnejšie zážitky. A napriek tomu to nevychádza.

4,9 z 5 (17x)

Henrieta L. overený používateľ 27. apríl 2021
Zaujímavo napísaná. Informatívne veľmi bohatá, s praktickými nápadmi a častokrát aj vtipná. Odporúčam rodičom, starým rodičom,budúcim rodičom. My mnohé veci robíme intuitívne podľa knihy ale teší ma ak to aj vedecké vysvetlenie a dôkazy prečo je to dobre a dôležité.
Eva overený používateľ 06. február 2021
Výborná, dobre pisana, zároveň vecna a užitočná pre každého rodiča.
Lulu neoverený používateľ 26. október 2020
uprimne knihu som zhltla. je velmi dobre pisana, zaujimavo a vecne. pacia sa mi ze je doplnena rozhovormi a zdrojmi informacii kedze potom k danej teme viem co dalej citat. k niektorym kapitolam som mozno mala vyhrady ale celkovo asi najlepsia slovenska publikacia na temu rodicovstva. myslim si kazdy rodic tam najde to co by mal zlepsit.
Andrea B. overený používateľ 26. júl 2020
Recenzia obsahuje spoiler. Môže prezrádzať zápletku alebo rozuzlenie deja. Zobraziť
Dominika U. overený používateľ 06. júl 2020
Povinne by si mal kazdy rodic precitat :-) Super kniha naozaj.
Miriam K. overený používateľ 08. jún 2020
Veľmi dobrá kniha pre rodičov.
Jan M. overený používateľ 13. február 2020
Super kniha, vrelo odporúčam!
Daniela P. overený používateľ 26. december 2019
Knihu odporucam, zaujimave postrehy pri vychove deti
Alex overený používateľ 22. apríl 2019
Výborné, nesmie chýbať pri zdravej výchove dieťaťa.
turcianka neoverený používateľ 24. december 2018
Vynikajúca kniha, plná dobrých rád a faktov, ako prestať ubližovať deťom z našej nevedomosti. Odporúčam prečítať všetkým rodičom detí ale aj babkám a dedkom. Veľmi zaujímavé a prospešné informácie ktoré napomôžu pri výchove detí a vedení ich k správnemu životnému štýlu.
Jana K. overený používateľ 20. február 2021
Andrea B. overený používateľ 26. júl 2020
Jarmila O. overený používateľ 13. júl 2020
Jana P. overený používateľ 04. jún 2020