Knihy beletria Pre deti a mládež Rozprávky Slovenské rozprávky

Pes Timo a doktor Hafbolíto

od Bátoryová Ľubica z vydavateľstva Artis Omnis, s.r.o. september, 2018 SK jazyk

• Pes Timo a doktor Hafbolíto (Bátoryová Ľubica)

Pes Timo a doktor Hafbolíto

Autor: Bátoryová Ľubica
Vydavateľstvo: Artis Omnis, s.r.o.
Rok vydania: september, 2018
Rok poslednej dotlače: jún, 2020
EAN: 9788082010179
ISBN: 978-80-8201-017-9
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 165,0x235,0x0,0 mm
Edícia: Fond na podporu umenia
Žáner: Beletria (do 10 rokov), Beletria (nad 10 rokov), Podporené Fondom na podporu umenia
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Pes Timo a doktor Hafbolíto (Bátoryová Ľubica)

Aj ty chceš psa, ktorý s tebou šantí, hrá futbal, pozerá rozprávky, lakuje si nechty, no vie aj počítať, nakupovať a chrániť ťa? Lukáško a Tamarka takého majú a je s ním kopec zábavy. Timo je totiž ešte mladý pes a občas nerád poslúcha, je však veľmi múdry a rád skúša nové veci. Nečudo, že jeho dobrodružstvá sa sem-tam končia menším zranením. Vtedy prichádza na scénu doktor Hafbolíto – múdry bernardín, bývalý horský záchranár.

Ukážka z knihy:

Mamina tlačila buginu s malou Tamarkou, Lukáško behal s hokejkou a s loptičkou. A Timo? Ten pobehoval zľava doprava a sprava doľava, jazyk vyplazený a celý bol zadychčaný. A hoci sa psy bežne nepotia, Timo bol spotený, ako keby odohral celý hokejový zápas. Keď prišli domov, unavený si ľahol do pelechu a hneď zaspal. Vôbec nepočul, ako ho mamina prosí, aby si utrel kožuch dosucha.

„Čo to? Nalial mi niekto vodu do nosa? Prečo nemôžem dýchať?“ Timo sa zobudil a chcel zakričať

na maminu alebo na Lukáška. Lenže z hrdla mu namiesto haf! vyšlo iba hapči! Z nosa mu prúdom tiekol zelenožltý sliz. „Umieram! Mám v tele mimozemšťana, ktorý vyzerá ako slizoň!“ vyplašil sa Timo a spomenul si pritom na sci-fi film, ktorý videl v televízii. „Hapči, hapči!“ skackal po byte vyplašený a zničený horúčkou.

5,0 z 5 (1x)

Martina B. overený používateľ 05. október 2018
Synovi (10r.) sa velmi paci
Výhody dyslexie