Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Pracovné právo

Pracovní právo v kostce

od Ladislav Jouza z vydavateľstva Ústav práva a právní vědy, o.p.s. jún, 2016 CS jazyk

Pracovní právo v kostce

Autor: Ladislav Jouza
Vydavateľstvo: Ústav práva a právní vědy, o.p.s.
Rok vydania: jún, 2016
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 150,0x230,0x0,0 mm
ISBN: 978-80-87974-13-1

Viac o knihe Pracovní právo v kostce (Ladislav Jouza)

Zákoník práce je základním pracovněprávním předpisem. Jeho poslání v posledním období významně ovlivnilo několik základních právních předpisů. Patří mezi ně občanský zákoník (č. 89/20122 Sb.) i zákon o obchodních korporacích (zákon č. 90/2012 Sb.) Těmito předpisy byly vytýčeny obecné základní zásady, na nichž je vybudováno pracovní právo jako součást soukromého práva. Mezi základní zásady pracovněprávních vztahů patří např. zvláštní zákonná ochrana postavení zaměstnance, uspokojivé a bezpečné pracovní podmínky pro výkon práce, řádný výkon práce zaměstnance.

V předkládané brožuře Ústavu práva a právní vědy se zabýváme nejaktuálnějšími otázkami z pracovního práva, které studenty i ostatní čtenáře v současnosti nejvíce zajímají.

Oflajner

Pracovní právo v kostce (Ladislav Jouza)Zákon o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele (Ladislav Jouza)