Knihy beletria Beletria Thriller

Priepasť

od Jozef Karika z vydavateľstva Ikar, a.s. október, 2018 SK jazyk

• Priepasť (Jozef Karika)

Priepasť

od Jozef Karika z vydavateľstva Ikar, a.s. október, 2018 SK jazyk

Autor: Jozef Karika
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: október, 2018
ISBN: 978-80-551-6401-4
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 125x200x25 mm
Žáner: Slovenská súčasná
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Priepasť (Jozef Karika)

Bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok narazí na legendu o skalnej plošine v Tatrách, kde neznáma sila núti ľudí, ktorí tam zablúdia, skočiť do priepasti a zabiť sa. Nezvyčajné množstvo smrteľných nehôd v tejto oblasti mu nedá spávať. Rozbehne pátranie na vlastnú päsť, lenže skutočnosti, ktoré odhalí, sa vymykajú ľudskej predstavivosti a chápaniu. Za svoju zvedavosť kruto zaplatí – sám sa ocitne na hrane priepasti.

Je stará legenda horských vodcov o nadprirodzenej sile zhadzujúcej ľudí do hlbín iba strašidelná fáma, alebo obsahuje zrnko pravdy?

Nová nebezpečná kniha od autora fenomenálnej Trhliny – majstra strachu Jozefa Kariku, ktorá vás chytí a strhne. Do priepasti.

Jozef Karika hovorí o Priepasti:

Vladimír Kobielsky číta z knihy:

Ukážka z knihy:

Nešlo o prvoaprílový žart. Bohužiaľ. Najprv som si myslel, že nás chcú Mirovi kolegovia popreháňať, že si chcú vystreliť z bažanta, ktorého iba nedávno prijali medzi seba.
„Kúsok pred Szontaghovým plesom?“ uistil sa Miro a pozrel na blankytnú oblohu. Napäto počúval, mobil pritlačený na ucho. Po chvíli prikývol, rozlúčil sa, ukončil hovor.
„Ideme?“ opýtal som sa, akoby mal kamarát na výber.
„Jasné, že ideme!“
Videl som na ňom, ako mu stúpol adrenalín. Lichotilo mu, že sa zúčastní ozajstnej akcie. Zatiaľ ich veľa nezažil, nanajvýš dve či tri.
Potriasol som hlavou. „V poriadku.“
Napokon, nič iné mi nezostávalo. Sám by som sa na Sennú kopu, náš pôvodný cieľ, aj tak neodvážil. Hlavne nie teraz. Veď v Tatrách sa ešte stále hovorilo o neobvyklej sérii tragických úmrtí spred troch mesiacov. V priebehu niekoľkých dní, od konca decembra do začiatku januára, tu na rôznych miestach utrpelo smrteľný úraz až sedem turistov a horolezcov. Ďalších šesť sa ich v rovnakom čase zabilo na poľskej strane.

4,0 z 5 (7x)

Marcel K. overený používateľ 03. máj 2020
Jediná vec, čo mi na celom príbehu vadila boli veľmi časté úvahy prejavov schizofrénie. Ináč mám rád Karikove knihy.
Valeria K. overený používateľ 23. január 2019
Úprimne. Ja som bola z tejto knihy sklamaná. Nudná, bola som rada keď som ju dočítala a musela som rýchlo prejsť na niečo veselšie a oveľa viac zaujímavejšie.
Jaroslav neoverený používateľ 16. október 2018
Skvelá knižka, Karika opäť nesklamal.
Ján Š. overený používateľ 03. február 2020
Antonia K. overený používateľ 17. január 2019