Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Repetitórium občianskeho práva hmotného

od Denisa Dulaková; Anton Dulak z vydavateľstva Wolters Kluwer SR s. r. o. júl, 2018 SK jazyk

Repetitórium občianskeho práva hmotného

Autor: Denisa Dulaková; Anton Dulak
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer SR s. r. o.
Rok vydania: júl, 2018
Rok poslednej dotlače: apríl, 2019
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 212,0x300,0x7,0 mm
ISBN: 978-80-8168-876-8

Viac o knihe Repetitórium občianskeho práva hmotného (Denisa Dulaková; Anton Dulak)

Cieľom prvého dielu učebnej pomôcky Repetitórium z občianskeho práva hmotného s otázkami a s príkladmi je sprostredkovať základy občianskeho práva, konkrétne všeobecnú časť Občianskeho zákonníka, vecné práva a dedičské právo. Autori týmto spôsobom reagujú na opakované požiadavky študentov viesť odborné semináre formou riešenia praktických zadaní a príkladov z reálneho života. Každá téma má tri časti – časť teoretické východiská, pomocou ktorej študent získa základné znalosti o konkrétnej problematike, časť teoretické otázky, v ktorej autori naformulovali otázky k danej téme, a časť praktické príklady, ktorá obsahuje praktické zadania a príklady. Učebnica je určená predovšetkým študentom právnických fakúlt. Potrebám študentov zodpovedá aj zvolená štruktúra praktika, keďže jej jednotlivé časti vychádzajú z nosných predmetov vyučovaných na katedrách občianskeho práva. Praktické cvičenia sa opierajú o obvyklý tematický plán vyučovaného predmetu, čím sa sleduje dosiahnutie efektu automatického precvičenia odprednášanej témy.

Repetitórium občianskeho práva hmotného (Denisa Dulaková; Anton Dulak)