Učebnice, slovníky Vysoké školy Informatika, IKT a programovanie

Metódy na riadenie mobilných robotických systémov pomocou gest

od Michal Tolgyessy, Peter Hubinský z vydavateľstva Vydavaťeľstvo STU 2018 SK jazyk

Metódy na riadenie mobilných robotických systémov pomocou gest

Autor: Michal Tolgyessy, Peter Hubinský
Vydavateľstvo: Vydavaťeľstvo STU
Rok vydania: 2018
Typ tovaru: brožovaná
Rozmery: 175x250 mm
Škola: Vysoké školy
Žáner: Skriptá STU v Bratislave

Viac o knihe Metódy na riadenie mobilných robotických systémov pomocou gest (Michal Tolgyessy, Peter Hubinský)

Ústrednou témou monografie je interakcia človeka s robotom. Táto vedecká oblasť sa nazýva HRI (Human-Robot Interaction). Monografia je zameraná predovšetkým na gestikuláciu rúk a jej využitie v interakcii s robotickými systémami. Poskytuje prehľad bežných medziľudských komunikačných metód v rôznych oblastiach ľudského života, ktoré sú založené najmä na gestách, mapuje tiež vývoj oblasti za ostatné roky. Aktuálnym trendom je 3D vízia, čiže hĺbkové snímanie priestoru. Monografia obsahuje návrh a realizáciu troch vlastných HRI metód. Prvá metóda je založená na lokalizácii rúk operátora vzhľadom na rovinu jeho trupu. Cieľom druhej metódy je výpočet súradníc bodu v podlahe, na ktorý operátor ukáže a robotický systém sa do daného bodu následne naviguje. Tretia metóda umožňuje operátorovi riadiť skupinu 1 až 5 robotov pre spoločný cieľ. Všetky navrhnuté algoritmy boli úspešne implementované a otestované na reálnych robotických systémoch na pôde ÚRK. Výsledky výskumnej práce boli taktiež uverejnené v zahraničných recenzovaných časopisoch.

Výhody dyslexie
Spev siren

Metódy na riadenie mobilných robotických systémov pomocou gest (Michal Tolgyessy, Peter Hubinský)Automaty a gramatiky - Sbírka řešených příkladů (Michal Tolgyessy, Peter Hubinský)Beehive Level 4 Teacher's Book with Digital Pack - metodická príručka (Michal Tolgyessy, Peter Hubinský)Young Explorers 1 Classroom Presentation Tools (for Activity Book) (Michal Tolgyessy, Peter Hubinský)English Plus 3 iTools (Michal Tolgyessy, Peter Hubinský)