Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Financie, podnikanie, obchod

Prečo bohatí čoraz viac bohatnú

od Robert T. Kiyosaki z vydavateľstva Branko Kocian - Vydav.Motýl jún, 2018 SK jazyk

Prečo bohatí čoraz viac bohatnú

Autor: Robert T. Kiyosaki
Vydavateľstvo: Branko Kocian - Vydav.Motýl
Rok vydania: jún, 2018
ISBN: 978-80-8164-152-7
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 135,0x205,0x0,0 mm
Žáner: Motivačná literatúra

Viac o knihe Prečo bohatí čoraz viac bohatnú (Robert T. Kiyosaki)

Robert Kiyosaki, autor knihy Bohatý otec, chudobný otec – najúspešnejšej knihy z oblasti osobných financií všetkých čias –, už roky pôsobí ako neúnavný zástanca finančnej gramotnosti.

V tejto knihe ponúka odpoveď na otázku, prečo sa neustále prehlbuje priepasť medzi bohatými a všetkými ostatnými.

Hlavnú príčinu vidí v tom, že milióny ľudí sa prestanú vzdelávať vo chvíli, keď odídu zo školy. Veľa vzdelaných mladých ľudí si síce nájde zamestnanie, ale ich pracovný potenciál nie je plne využitý. Ich neúspech pri získavaní hodnotnej, zmysluplnej a podnetnej práce a pracovných skúseností je tak časovanou bombou našej budúcnosti.

Robert Kiyosaki nám odporúča, aby sme zobrali svoju finančnú budúcnosť do vlastných rúk. Ako píše, „podstata tejto knihy spočíva vo finančnej gramotnosti, akú v škole nezískate“. A dodáva... „aby sa niečo zmenilo, musím sa najprv zmeniť ja“.

V tejto knihe sa dozviete aj to, prečo vás diverzifikácia počas ekonomických kríz a krachov trhov neochráni, čo je to fantómový príjem a skutočná finančná gramotnosť.

Kniha Prečo bohatí čoraz viac bohatnú je školou spoločnosti Rich Dad pre ozajstné postgraduálne štúdium a oslavou 20. výročia vydania knihy Bohatý otec, chudobný otec.

Ukážka z knihy:

Stredná vrstva a chudobní... ešte väčšia chudoba

Svet tlačí peniaze. Naše peniaze sú toxické. Sú labilné a sú príčinou nestability svetovej ekonomiky. Čím toxickejšie sú vytvárané peniaze, tým hlbšia je priepasť medzi chudobnými, strednou vrstvou a bohatými.

Ďalší dôvod, prečo bohati čoraz viac bohatnú, má pôvod v tom, že chudobní' a stredná vrstva sa zameriavajú iba na malý obrázok. Väčšina ľudí sa učila, že má tvrdo pracovať, platiť dane, sporiť peniaze, kúpiť si dom, zbaviť sa dlhov a investovať do akciového trhu.

To sú kroky hodné malého obrázka. Sú to tie isté kroky, ktoré vám poradi väčšina rodičov, učiteľov alebo finančných expertov.

Výhody dyslexie

Prečo bohatí čoraz viac bohatnú (Robert T. Kiyosaki)Bohatý táta, chudý táta (Robert T. Kiyosaki)