Knihy beletria Beletria O rybároch a rybách

Rybájky & rybonmoty

Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.7.2024

Viac o produkte Rybájky & rybonmoty

Dvadsaťštyri príbehov o rybách, rybačke, o našich prekrásnych riekach a jazerách, o pobyte pri vode s veselými aj poučnými zápletkami určených pre malých aj veľkých, to sú Rybájky a rybonmoty. Pre rybárov, ale aj pre tých, čo by ani muške krídelko nezohli. Pre drsných mužov aj pre jemné žienky. Teda pre všetkých, ktorí milujú prírodu, oddych v jej lone s udicou či len s knihou pre poučenie a zábavu. Prapodstata života na Zemi, ale aj jeho možného zániku, je a bude spojená s vodou. Vode Stvoriteľ určil moc byť kolískou života. Všetky živé organizmy ju potrebujú, a človek, ako najdokonalejšie stvorenie na našej planéte, by mal tomu podriadiť nielen svoje myslenie, ale aj konanie. Ak špičkoví odborníci sveta predpovedajú, že voda a pôda sa v blízkej budúcnosti stanú najvzácnejšími zdrojmi existencie ľudstva, podriaďme tomu svoje konanie. Vychovávajme tak svoje deti a buďme im vzorom v správaní. Rybničný chov je u nás datovaný od 12. storočia a Slovensko so svojou históriou rybolovu a rybárstva si zaslúži, aby ju naše deti a vnúčence poznali, boli na ňu hrdé a zveľaďovali ju. Príbehy sú spomienkami autora na časy minulé aj súčasné, zaznamenané a upravené do podoby literárneho dielka s detskými ilustráciami žiakov ZUŠ J. Cikkera v Banskej Bystrici. Čitateľ sa dozvie základné údaje o najčastejšie lovených rybách, o základnom vybavení rybára a o používaných technikách lovu s prianím, aby dobro, šťastie a láskavý humor, ktoré sa skrývajú v bájkach a bonmotoch ich sprevádzali celý život.

Výhody dyslexie

Rybájky & rybonmotyTolstois Bart und Tschechows SchuheComplete Key for Schools - Elementary Student's Book s kľúčom + CDObchodní angličtina. Zn. PodmínkouFirst Friends 2nd Edition 1 iToolsNáuka o spoločnosti a občianska náuka - príprava na maturituMatematika 2 (Munkafüzet 2)Česko-švédská konverzace