Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Pedagogika, didaktika

Žáner: Pedagogika, didaktika
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 17.7.2024

Viac o knihe Stratégia riešenia šikanovania v školách (Dana Rosová)

Šikanovanie možno považovať za celosvetový problém, pred ktorým nie je imúnny žiadny typ školy. Autorka PhDr. Dana Rosová, PhD. v odbornom diele STRATÉGIA RIEŠENIA ŠIKANOVANIA V ŠKOLÁCH.

MOŽNOSTI PREVENCIE konštatuje, že v prevencii a riešení šikanovania, je dôležitá správne zvolená stratégia i nevyhnutná kooperácia na úrovni školy (vedenie školy, pedagógovia, žiaci, študenti), rodiny a vyškolených odborníkov. Zdôrazňuje nevyhnutnosť komplexného prístupu.Odborná publikácia je určená všetkým – riaditeľom a riaditeľkám škôl, koordinátorom prevencie, výchovným poradcom i ďalším pedagógom, vychovávateľom, sociálnym pedagógom, psychológom, študentom, ktorí sa problematike šikanovania venujú, pre rozšírenie teoretických poznatkov.

Zároveň ponúka osvedčené riešenia šikanovania a možnosti jeho prevencie formou skupinovej práce a preventívnych programov, ktoré sú v odbornom diele uvedené.

O autorke:

Dana ROSOVÁ, PhDr., PhD.

- sa počas celej profesionálnej kariéry venuje skupinovej práci, poradenstvu deťom, mládeži, rodinám, sociálne znevýhodneným, rizikovým skupinám. Je odborníčkou v prevencii sociálno-patologických javov, autorkou a lektorkou programov pre deti, mládež, rodičov, pedagógov. Pôsobila aj ako vysokoškolská pedagogička. Je autorkou a spoluautorkou mnohých monografií, vysokoškolských učebníc, vedeckých štúdií. Prednáša na medzinárodných vedeckých konferenciách.

Vyjadruje sa k aktuálnym témam, publikuje, s obľubou píše aj knižky pre malých čitateľov. Zdôrazňuje dôležitosť čítania pre deti od najútlejšieho veku. Zanietene sa venuje aj poruchám správania u detí – boli témou jej dizertačnej práce. Vyzdvihuje význam emocionálnej inteligencie, prosociálneho správania a inkluzívneho prístupu vo výchove, vzdelávaní, aj v poradenskom systéme. Podporuje rôzne humanitné projekty, organizuje charitatívne zbierky, spolupracuje s mimovládnymi organizáciami.

Riadi sa životným krédom: „Ľudia sú zrodení na to, aby si vzájomne pomáhali.“

Autorka monografií: Preventívny program pre žiakov s poruchami správania. Skúsenosti z realizácie programu; Prevencia v školských zariadeniach. Príklady dobrej praxe.
Autorka vysokoškolských učebníc: Vybrané kapitoly z prevencie v sociálnej práci; Stratégia riešenia šikanovania v školách. Možnosti prevencie.

Autorka knižných publikácií Hurá, idem do školy!; Teším sa do 1. triedy!; aj trilógie Dankine príbehy pre teba...1; Dankine príbehy pre teba...2; Dankine príbehy pre teba...3;

5,0 z 5 (1x)

učiteľka neoverený používateľ 18. február 2019
Výborná publikácia, pomáha mi v mojej práci. Odporúčam. 5 hviezdičiek
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy