Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Občianske právo

Ľudské práva

od Arnd Pollmann, Georg Lohmann z vydavateľstva Kalligram/absynt 2017 SK jazyk

Ľudské práva

od Arnd Pollmann, Georg Lohmann z vydavateľstva Kalligram/absynt 2017 SK jazyk

Autor: Arnd Pollmann, Georg Lohmann
Vydavateľstvo: Kalligram/absynt
Rok vydania: 2017
EAN: 9788081019609
ISBN: 978-80-8101-960-9
Typ tovaru: Pevná väzba
Rozmery: 175x245 mm
Žáner: Ekonomika, právo
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024
19,- €*

Viac o knihe Ľudské práva (Arnd Pollmann, Georg Lohmann)

Slovenský preklad práce Ľudské práva. Interdisciplinárna príručka svojou komplexnosťou právneho a filozofického výkladu ľudských práv nemá na slovenskom a českom knižnom trhu obdobu. Encyklopedický spôsob, ktorým túto prácu spracovalo približne 50 nemeckých ústavnoprávnych, ekonomicko- a  filozofickoprávnych autoriek a autorov, prekvapí vysokou úrovňou odbornosti. Práca navyše zaujme v našom kontexte skôr prehliadanou než diskutovanou tézou o neoddeliteľnosti liberálnych a sociálno-ekonomických práv človeka. Ak sa tieto práva navzájom izolujú, demokracia upadá do nerovnosti alebo do totalitarizmu. Kniha ponúka aj fundovaný prehľad dejín vývoja ľudských práv, ktoré neplatia apriori preto, lebo musia byť najprv ako politické práva vydobyté. Z tohto istého svetského dôvodu sa dajú ľudské práva  tiež politicky zinštrumentalizovať  a zneužiť, ako všetko, čo je dielom človeka. Aj o tom je táto kniha. V našom kultúrnom prostredí predstavuje kniha základnú odbornú prácu a jej využiteľnosť je univerzálna – predstavuje základnú literatúru na vysokých školách, jej miesto je však takisto v politickom, občianskom a všeobecne humanitnom vzdelávaní.

Oflajner
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Ľudské práva (Arnd Pollmann, Georg Lohmann)