Knihy beletria Voľný čas a šport Ručné práce Paličkovanie

Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 208x295x15 mm
Žáner: Hobby - ženy

Viac o knihe Opletané paličkované čipky (Mišík Víťazoslav)

Ak patríte k obdivovateľom paličkovanej čipky, či dokonca sa výrobe čipiek vo voľnom čase venujete, meno Víťazoslav Mišík vám zrejme nie je neznáme.
Od roku 1988 sa podľa jeho prvej knihy s názvom Škola paličkovania učia tomuto umeniu celé generácie čipkár ok a čipkárov. V roku 2017 prichádza na trh v poradí druhá publikácia autora s názvom Opletané paličkované čipky . V nej Víťazoslav Mišík okrem detailného pohľadu na problematiku regionálnych čipiek prináša doteraz nezverejnených 62 vzorov a predlôh
spolu s praktickými návodmi a postupmi, ktoré zdokonalia čipkárske zručnosti každého, kto sa tomuto remeslu venuje.

Kniha Opletané paličkované čipky bola na vydanie pripravená už roku 1989, no k jej vydaniu nakoniec nedošlo. Po smrti autora v roku 1992 doslova čakala v zásuvke písacieho stola na svoju chvíľu. Pre veľký záujem verejnosti a najmä čipkárskych klubov na Slovensku sa v tomto roku deti autora rozhodli pristúpiť k publikácii druhej knihy a okrem vrelého prijatia už stihla publikácia získať pozi tívne ohlasy od domácich ale aj zahraničných čitateľov.

4,7 z 5 (3x)

Mária S. overený používateľ 12. február 2020
Urobili ste mi veľkú radosť, budem čakať na ďalšie vydania..S pozdravom Mária Sidorová.
Mária S. overený používateľ 05. február 2020
Výhody dyslexie

Opletané paličkované čipky (Mišík Víťazoslav)